Категорія - Робітники | Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Штампувальник на падаючих молотах 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р. Статус документа - 'діючий'. | |
Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією штампувальника на падаючих молотах 3 розряду - не менше 1 року.
Знає та застосовує у діяльності: будову, кінематичні схеми, правила налагодження та керування різними падаючими та вибивальними молотами, багатоперехідними штампами, посадочними верстатами та нагрівальною апаратурою (електропечами, електроплитами тощо); правила користування термоолівцями під час підігрівання деталей; будову та призначення бойків вибивних та розвідних молотів; складні прийоми штампування на падаючих молотах різних систем і з різною масою падаючих частин молота; механічні властивості та режим нагрівання різних матеріалів, які піддаються штампуванню; термічне оброблення матеріалів, які штампує; конструкцію підтри-мувальних та підіймальних пристроїв і штампів складної конструкції (багаторівчакових, комбінованих тощо); систему допусків і посадок, квалітети та параметри шорсткості (класи точності та чистоти оброблення).
Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Штампує, калібрує, витягує, згинає та править деталі складної конфігурації на падаючих молотах з різних матеріалів, які піддаються штампуванню в холодному та підігрітому стані. Штампує та витягує великогабаритні деталі з прокладанням гуми, фанерних кілець, ручною посадкою матеріалу з точністю до 0,5 мм. Штампує деталі з малими перемичками, криволінійними стінками, з плоским або закругленим вигином в двох, трьох площинах. Штампує з розведенням та правкою матеріалу на розвідних та вибивальних молотах та посадкою гофра на посадочних верстатах. Штампує деталі з глибокими виштамповками різного периметру. Установлює, знімає та нівелює штампи з заливанням матриць свинцем. Налагоджує падаючі молоти.
Приклади робіт
Штампування та витягування: Балони товстостінні високого тиску. Двері вхідні фюзеляжу, люки багажні. Коробки та кожухи різних розмірів. Напівпатрубки великої кривизни з вигином в трьох площинах, розміром від 500 х 600 мм і більше. Обтічники розміром від 400 х 600 мм та більше, з перехідними радіусами. Обкантовка розміром від 500 х 800 мм і більше з різними радіусами вигину зі змінними розмірами бортів. Профілі та кутики з кривизною вигину в двох та трьох площинах, довжиною понад 1000 мм. Ребра жорсткості одинарної та подвійної кривизни, всіх розмірів, які мають від трьох і більше виштамповок.