Категорія - Робітники | Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Правильник ручним способом 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р. Статус документа - 'діючий'. | |
Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією правильника ручним способом 2 розряду - не менше 1 року.
Знає та застосовує у діяльності: режим правки; будову універсальних та спеціальних пристроїв та контрольно-вимірювальних інструментів; властивості та характер змінення структури металу під час нагрівання та остигання; фізичні та механічні властивості металу, які виявляються під час згинання та витягування.
Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Править ручним способом в холодному та нагрітому стані штамповані деталі середньої складності з листа та профільного металу на плиті за контрольною лінійкою з допустимим зазором до 1 мм на довжині 1 м. Править термічно оброблені прості деталі з жароміцних сталей, титанових та магнієвих сплавів. Нагріває та править окремі частини відливок складного фасонного литва. Править трубопроводи водяної, масляної та паливної систем двигунів і машин та усуває вм'ятини. Править гофровані деталі та вироби. Править пружини в холодному та нагрітому стані.
Приклади робіт
Валики довжиною понад 500 мм - правка. Вали розподільні двигунів - правка. Деталі металеві піаніно та роялів - правка дроту для їх виготовлення. Дена сферичні зварні з горловинами діаметром до 500 мм - правка. Котушки роторних турбогенераторів, колекторів, всмоктувальних та вихлопних патрубків та трубопроводів двигунів - правка. Ножі столові - правка після термооброблення. Плити магнієві - правка. Пружини клапанів холодильників, компресорів - правка. Рамки - правка за розміром скла та плити. Стояки поздовжньо-ділильної машини - правка. Труби довжиною до 5 м - правка. Шпинделі гартовані - правка.