Категорія - Робітники | Галузь - Добувна промисловість
Інструкція для посади "Гірник очисного забою 6-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 5. Добувна промисловість", що затверджен наказом N 62 Міністерства палива та енергетики України 14.01.2000. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Статус документа - 'діючий'. | |
Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією гірника очисного забою 5 розряду не менше 1 року.
Знає та застосовує у діяльності: конструктивні особливості бурових самохідних установок різних типів; будову, технічні характеристики застосовуваних вантажно-доставних машин з дизельним двигуном; раціональні способи ведення робіт на очисній виїмці корисної копалини; систему керування обслуговуваних машин; особливості залягання гірських порід, умови і можливості їх розроблення; основи електротехніки, геології; правила і способи ведення підривних робіт; системи змащування, живлення, охолодження вузлів обслуговуваних машин; властивості бокових порід і структуру пласта: кліваж, тріщинуватість, віджимання вугілля, наявність породних прошарків і несправжньої покрівлі, наявність твердих вкраплень, схильність до несподіваних викидів і гірничих ударів; будову і правила експлуатації відбійних молотків, вугільних пилок, неполадки, які зустрічаються в їх роботі, та способи їх усунення; способи виїмки вугілля; види і способи кріплення забою, паспорт кріплення і керування покрівлею.
Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Бурить шпури, свердловини перфораторами масою понад 35 кг (разом з пневмопідтримкою), самохідними буровими установками (каретками) з дизельним двигуном. Навантажує і доставляє гірничу масу вантажно-доставними машинами з дизельним двигуном потужністю понад 147,2 кВт (200 к.с.). Проводить виймання вугілля відбійним молотком в очисних забоях і під час проведення гезенків, печей, просіків, штреків на пологих і похилих пластах. Упорядковує перекриття і помости. Підбиває, нарізає "кутки" відбійним молотком або вугільною пилкою. Проводить кріплення забою відповідно до паспорта кріплення. Продуває і приєднує шланги до відбійного молотка. Замінює піки і різці, гнучкі шланги. Виявляє та усуває неполадки в роботі відбійних молотків, вугільних пилок.