Категорія - Робітники | Галузь - Виробництво радіоапаратури та апаратури провідного зв'язку
Інструкція для посади "Слюсар-складальник радіоелектронної апаратури та приладів 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 47. Виробництво радіоапаратури та апаратури провідного зв'язку", що затверджений наказом міністерства промислової політики України N 288 від 11.08.1998. Погоджений міністерством праці та соціальної політики України. Статус документа - 'діючий'. | |
Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або одержання професії безпосередньо на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи за професією 2 розряду не менше 1 року.
Знає та застосовує у діяльності: будову, призначення та принцип дії устаткування, універсальних та спеціальних пристроїв, які використовує у роботі, контрольно-вимірювальних інструментів та приладів середньої складності та точності; призначення та принцип дії вузлів, блоків, апаратів, приладів, які складає; правила заточування спеціальних різальних інструментів, основні правила та передові заходи виконання слюсарно-складальних, розмічальних та інших механо-складальних робіт середньої складності; допуски, посадки, квалітети та параметри шорсткості; основи знань та маркування матеріалів, які обробляє та застосовує під час складання; загальні знання з електро- і радіотехніки.
Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Складає та виконує механічне регулювання вузлів та блоків радіоелектронної апаратури, приладів, механізмів та апаратури провідного зв'язку середньої складності з слюсарним обробленням, підганянням та доведенням деталей у межах 11-12 квалітетів (4-5 класів точності). З'єднує деталі заклепками, гвинтами (з розмічанням та свердлінням отворів) та паяє з додержанням вимог креслення. Випробовує блоки апаратури на вібростендах та на герметичність згідно з технічними умовами. Перевіряє складені вузли, механізми та апарати відповідно до технічних умов та усуває виявлені дефекти.
Приклади робіт
Блоки, вузли - складання, встановлення в каркас, підганяння за місцем, шаблонами та імітаторами. Блоки конденсаторів змінної ємності, конденсатори змінної ємності - складання та розкарбування пластин статора, підготовка деталей та складань з регулюванням ходу ротора та точним розташуванням сектора ротора у проміжних статорних секторах. Вентилятори односторонні - складання, регулювання. Групи контактні - складання з тренуванням та регулюванням зазору тиску. Дужки комутаційні та плати екрановані - складання. Вироби типу ФРМ, ПРМ, ШС-2, МГК1-1, КН-28, розгалужувачі, вимикачі, розетки - складання. Кінескопи телевізорів кольорового зображення - встановлення, кріплення з підганянням відносно передньої панелі. Контролери апаратури дальнього зв'язку - складання. Корпуси виробів типу ДП, ФРМ, ФШМ - складання. Муфти зчеплення різних типів - складання та регулювання. Пакети ротора, статора та магнітопроводу - складання на конвеєрі. Панелі передні приймачів, телевізорів та іншої апаратури складання, встановлення та закріплення з підганянням за місцем. Шати друковані високочастотні - розмічання пазів, свердління з'єднувальних отворів та отворів для заходу фрези, припилювання за контуром фігурних пазів та скосів. Плати приймачів тонального набору апаратури дальнього зв'язку - складання. Радіатори блоків живлення - встановлення транзисторів, діодів та інших електрорадіоелементів. Радіостанції та радіоустановки пересувні - встановлення (з підганянням за місцем) радіоустаткування в кузовах (вирізання вікон та прорізів у обшивці), кріплення кронштейнів, рам, каркасів, складання та встановлення силових антенних виводів, укладання та кріплення проводів та кабелів. Реле середньої складності - складання з підганянням та доведенням деталей. Системи відхильні - встановлення на кінескоп, кріплення. Телевізори динамічні, стереофонічні - складання. Телевізори, блоки телевізорів, радіоприймачі - складання на конвеєрі (виконання не менше 50% операцій). Телевізори, приймачі - складання у корпус. Хвилеводи - виготовлення. Шасі - складання попереднє та остаточне. Шини живлення - складання з виставленням резисторів.