Категорія - Робітники | Галузь - Виробництво радіоапаратури та апаратури провідного зв'язку
Інструкція для посади "Градуювальник радіоапаратури 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 47. Виробництво радіоапаратури та апаратури провідного зв'язку", що затверджений наказом міністерства промислової політики України N 288 від 11.08.1998. Погоджений міністерством праці та соціальної політики України. Статус документа - 'діючий'. | |
Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією 3 розряду не менше 1 року.
Знає та застосовує у діяльності: призначення апаратів і приладів (гетеродинні і коаксіальні хвилеміри, кварцові генератори тощо); монтажні і принципові схеми градуювальної апаратури і приладів, електричні схеми апаратів, які застосовує, будову та налагодження їх; будову, призначення та умови застосування складних і точних контрольно-вимірювальних інструментів і приладів; способи вимірювання частот методом нульового і вторинного биття, визначення частоти методом інтерполяції; будову і настроювання оптичного вузла, правила розбирання та складання його; будову і призначення кінопроектора та окремих елементів його, фотохімічний процес друкування та проявлення відображень на папері, склі та металі, а також процес фарбування спеціальними барвниками; порядок визначення експозиції; правила поводження з фотопластинами та кінострічкою; основи знань з електро- і радіотехніки.
Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Здійснює градуювання складних радіопристроїв і приладів за заданими інтервалами частот. Здійснює градуювання дозиметричних приладів за заданими інтервалами шкал з виконанням розрахунків траси лінійок під час градуювання. Настроює гетеродинний хвилемір на будь-яку частоту. Настроює кварцовий калібратор з блоком мультивібраторів для одержання різних частотних мереж. Настроює приймачі на будь-яку частоту задавального генератора, або гармоніку основної частоти з використанням систем автопідстроювання частоти приймача. Визначає за нульовим биттям точки, які відповідають частоті еталону по всіх діапазонах, і наносить їх у вигляді рисок та цифр фотографічним способом на світлочутливу шкалу.
Приклади робіт
Дозиметри - градуювання шкал до 500 рентген/годину з погрішністю + 8 - 10%. Передавачі 4-діапазонні - градуювання шкал за гетеродинною установкою, приймачем та хвилеміром. Передавачі 4-діапазонні - градуювання шкал за кварцовим генератором зі складанням таблиці градуювання. Приймачі 5-діапазонні - градуювання шкал за кварцовим калібратором. Рентгенометри до 200 рентген/годину - градуювання шкал. Сигнал-генератори - градуювання виходу з погрішністю: а) +- 20% для напруги вище 40 мкВ; б) +- 30% для напруги нижче 40 мкВ.