Категорія - Робітники | Галузь - Добувна промисловість
Інструкція для посади "Фільтрувальник 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 5. Добувна промисловість", що затверджен наказом N 62 Міністерства палива та енергетики України 14.01.2000. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Статус документа - 'діючий'. | |
Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або одержання професії безпосередньо на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи за професією фільтрувальника 2 розряду не менше 1 року.
Знає та застосовує у діяльності: технологію фільтрації; будову фільтрувальних апаратів, вакуум-насосів та іншого обслуговуваного обладнання; способи регулювання тиску, розрідження; способи знезолення пеку; властивості концентратів; вимоги до якості відфільтрованих розчинів; фізичні властивості продукції; схему комунікацій трубопроводів, систему сигналізації; схему автоматичного ведення процесу; правила безпечної експлуатації посудин, що працюють під тиском; правила користування приладами контролю та регулювання процесом.
Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес фільтрації пульпи на стрічкових, барабанних фільтрувальних апаратах, вакуум-фільтрах безперервної дії, на дискових фільтрах та фільтр-пресах з площиною фільтрації до 100 кв.м. Виконує керування та обслуговування фільтрувальних апаратів, вмикання їх у вакуумну та компресорну системи. Спостерігає за роботою насосів та іншого обслуговуваного обладнання. Здійснює контроль і регулювання розрідження залежно від товщини осадженого шару, інтенсивності подання пульпи, навантаження на фільтри, тиску та режиму фільтрації, ступеня очищення розчинів за показаннями засобів вимірювань і результатами аналізів. Проводить пуск і зупинку обладнання; чищення фільтрів; промивання фільтрувальних рам і трубопроводів; періодичне віддування осілого гідрату стислим повітрям, виявляє та усуває неполадки в роботі обслуговуваного обладнання. Здійснює обслуговування автоматичних фільтрів; заміну, розбирання рам, полотен, секторів фільтрів; прибирання зон обслуговування.