Категорія - Робітники | Галузь - Добувна промисловість
Інструкція для посади "Шламівник-басейник 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 5. Добувна промисловість", що затверджен наказом N 62 Міністерства палива та енергетики України 14.01.2000. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Статус документа - 'діючий'. | |
Кваліфікаційні вимоги
Базова або неповна базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або одержування професії безпосередньо на виробництві. Підвищення кваліфікації і стаж роботи за професією шламівника-басейника 2 розряду не менше 1 року.
Знає та застосовує у діяльності: будову та схеми басейнів, шламопроводів, водопроводів і каналізації; будову та принцип роботи електродвигунів, шламової комунікації, насосів, лебідок; способи розбирання й збирання шламопроводів; інструкції з експлуатації греблі та водоскидних пристроїв; вимоги з експлуатації насосів, електродвигунів і лебідок щодо піднімання та спускання затворів спускних вікон; основи технології змішування шламу; склад сировини, що входить до шламу; основи слюсарної справи.
Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Проводить обслуговування і перевірку стану шламобасейнів з об'ємом шламу 50 млн.куб.м рік та шламопроводів, наповнення басейнів шламом, перемішування шламу в басейнах за допомогою стислого повітря, регулювання рівня води в шламосховищі, підняття й спускання за допомогою лебідки затворів спускних вікон башт. Здійснює спостереження за греблею, водоскидними пристроями, роботою насосів; забезпечення своєчасного спускання шламу з відстійника та промивання спускових пристроїв; очищення шламових басейнів та шламопроводів від згуслого осаду шламу, що затвердів, та накопичених твердих домішок за допомогою інструменту; промивання шламопроводів водою. Веде облік шламу, який надходить у басейн та випускається з нього. Виявляє та усуває неполадки в роботі обслуговуваного обладнання. Спостерігає за станом гідроспоруди, технічним станом трубопроводів і насосів. Здійснює замірювання п'єзометричної сітки, контроль рівня освітленої води в ставку - мулонагромаджувачеві з наступним записом у журналі. Виявляє деформації в тілі греблі або в рельєфі прилеглої місцевості з реєстрацією в журналі.