Категорія - Робітники | Галузь - Залізничний транспорт і метрополітен
Інструкція для посади "Слюсар з огляду та ремонту локомотивів на пунктах технічного обслуговування 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 66. Залізничний транспорт і метрополітен", що затверджен наказом Міністерства транспорту України 17.12.1999 р. N 601. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Статус документа - 'діючий'. | |
Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за технологічно суміжною професією 3 розряду не менше 1 року.
Знає та застосовує у діяльності: будову, технічні та експлуатаційні дані, технологічний процес розбирання, ремонту і складання механічного, електричного і пневматичного обладнання машин, апаратів, приладів; основні монтажні електричні схеми; прийоми і методи визначення і усунення несправностей вузлів і деталей локомотивів; призначення і застосування контрольно-вимірювальних інструментів, шаблонів, приладів та пристроїв.
Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Ремонтує, оглядає і перевіряє технічний стан механічного, електричного і пневматичного простого і середньої складності обладнання, деталей і вузлів на локомотивах з метою забезпечення безпеки руху поїздів та надійної роботи їх під час експлуатації. Кріпить буксові струнки та кришки, шапки моторно-осьових підшипників, підвіски тягових двигунів, кожухи зубчатих передач. Здійснює слюсарне оброблення, припасовує вузли і деталі по 7-10 квалітетах (2-3 класах точності).
Приклади робіт
Ремонт, огляд і перевірка технічного стану: Гальм, пневматичного і гальмового обладнання. Жалюзі, вентиляторів тепловозів і дизель-поїздів. Кронштейнів щіткоутримувачів тягових двигунів. Обладнання дахового електровозів і вагонів електропоїздів. Передач гальмових важільних. Приладів ударно-зчепних. Редукторів осьових, валів карданних, корпусів амортизаторів і реактивних тяг. Ресор листових, гвинтових. Скоб запобіжних. Трубопроводів паливної, масляної, водяної систем, секцій холодильника тепловозів і дизель-поїздів. Щіток - регулювання і притирання по колектору, щіткотримачів електричних машин і кронштейнів тягових двигунів - заміна.