Категорія - Робітники | Галузь - Загальні професії працівників виробництв харчової промисловості
Інструкція для посади "Машиніст очищувальних машин 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 7. Загальні професії працівників виробництв харчової промисловості", що затверджен постановою Державного комітету України по харчовій промисловості 19.02.1997. Погоджений Міністерством праці України, Міністерством сільського господарства і продовольства України, Міністерством рибного господарства України. Статус документа - 'діючий'. | |
Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією машиніста очищувальних машин 2 розряду - не менше 1 року.
Знає та застосовує у діяльності: технологічну схему процесу сепарування; асортимент продукту, який сепарують; склад зернових і бур'янистих домішок, важковідокремлюваних домішок; категорії відходів; будову і правила експлуатації обслуговуваного устаткування; норми виходу продукту; порядок ведення обліку.
Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес сепарування продуктів від комірних шкідників і зернових домішок за комплексом ознак на зерноочищувальних, зерносортувальних машинах-агрегатах з доведенням вихідного зернового матеріалу до продовольчих або посівних кондицій. Веде процес сепарування (освітлення, розділення, відокремлення) емульсій, рідини на відцентрових сепараторах усіх систем, крім надцентрифуг трубчастих або тарілчасто-рідинних та центрифуг з програмним керуванням. Підбирає сита залежно від перероблюваної культури, зерна і складу домішок. Контролює процес сепарування. Підігріває рідкі продукти, змішує, охолоджує. Регулює вихід продукту, його концентрацію, густину. Веде облік кількості і густини сепарованого продукту. Усуває дрібні несправності в роботі устаткування.