Категорія - Робітники | Галузь - Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи
Інструкція для посади "Електромонтажник з сигналізації, централізації та блокування на залізничному транспорті й наземних лініях метрополітену 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 25 від 08.08.2002 р., N 218 від 22.12.2003 р., N 149 від 29.08.2003 р., листом Державного комітету з будівництва та архітектури N 8/7-1216 від 15.12.2004 р., наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства N 9 від 02.12.2005 р., N 163 від 10.05.2006 р. N 399 від 05.12.2006 р., наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 558, 28.12.2010)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 13.10.1999 р. N 249. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2000 р. Статус документа - 'діючий'. | |
Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи електромонтажником з сигналізації, централізації та блокування на залізничному транспорті й наземних лініях метрополітену 3 розряду не менше 1 року.
Знає та застосовує у діяльності: основи будови електроустаткування, що монтується; порядок компонування арматури; способи вимірювання опору ізоляції; електричні схеми середньої складності; способи з'єднування, обробляння кінців та приєднування проводів і кабелів усіх марок перерізом до 70 кв.мм; способи маркування стальних і пластмасових труб, кабелів і відводів; правила стропування та переміщення вантажів; будову та способи користування механізованим такелажним обладнанням; будову будівельно-монтажних пістолетів і правила догляду за ними; призначення релейного захисту; принцип дії та схеми максимального струмового захисту; правила комплектування матеріалів і устаткування для виконання електромонтажних робіт на інженерних спорудах.
Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує роботи середньої складності з монтажу сигналізації, централізації та блокування на залізничному транспорті та наземних лініях метрополітену.
Приклади робіт
З'єднування, обробляння кінців та приєднання проводів, кабелів усіх марок перерізом до 70 кв.мм усіма способами, крім зварювання. Установлювання захисних пристроїв, кожухів і огорож. Маркування прокладених труб, кабелів і відводів. Скріплювання конструкцій і апаратів за допомогою монтажного поршневого пістолета. Приварювання наконечників до жил кабелів і проводів. Перевіряння та регулювання електромагнітних реле струму та напруги. Установлювання скоб і металевих опорних конструкцій. Закріплювання конструкцій приклеюванням. Прокладання стальних і пластмасових труб у борознах. Прокладання кабельних лотків і перфорованих монтажних профілів. Комплектування матеріалів і устаткування для виконання електромонтажних робіт на інженерних спорудах. Установлювання кабельних стояків, релейних і транспортних ящиків, уніфікованих муфт, дроселів і заземлення для постових і наземних пристроїв. Заготовляння комутації для електропроводок. Установлювання та приєднування приладів у релейних шафах, батарейних колодязях і на релейних стелажах. Укладання сигнального кабелю. Підведення кабелю до світлофорів, що встановлені на містках. Установлювання та монтаж ввідної шафи блок-апарата. Обробляння кінців кабелю з пластмасовою ізоляцією. Заготовляння джгутів-комутацій для монтажу щоглових світлофорів. Монтаж проводок усіх видів. Монтаж релейних і трансформаторних ящиків і кабельних стояків. Монтаж щитків батарейних колодязів. Припаювання проводів під час монтажу кабельних ящиків.