Категорія - Робітники | Галузь - Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи
Інструкція для посади "Кріпильник 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 25 від 08.08.2002 р., N 218 від 22.12.2003 р., N 149 від 29.08.2003 р., листом Державного комітету з будівництва та архітектури N 8/7-1216 від 15.12.2004 р., наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства N 9 від 02.12.2005 р., N 163 від 10.05.2006 р. N 399 від 05.12.2006 р., наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 558, 28.12.2010)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 13.10.1999 р. N 249. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2000 р. Статус документа - 'діючий'. | |
Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта або одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи. Приклади робіт. Заміна окремих рам елементів усіх видів кріплень. Улаштування проміжних рам, стояків, лежнів. Навішування дверей, улаштування дерев'яних риштувань, установлювання стелажів. Установлювання дерев'яних драбин. Розбирання простих конструкцій риштувань, настилів, опалубки нескладних конструкцій. Виготовляння та ремонт щитів опалубки прямолінійних елементів усіх видів. Розбирання опалубки перекриття, балок і колон підземних споруд.
Знає та застосовує у діяльності: умови виконання кріпильних, ремонтних та інших робіт у гірничих виробках; основні види дерев'яного, металевого, залізобетонного призабійного та спеціального кріплення; правила та раціональні прийоми заміни окремих рам та елементів рам кріплення, риштувань та опалубки; застосування інструментів; різновиди, властивості, призначення, термін використання лісу, що застосовується, цегли, каменю, бетону та інших матеріалів; характеристику, призначення та розташування гірничих виробок; конструкції та призначення вентиляційних та інших перемичок, сходових частин, помостів, трапів, люків, затулок; призначення та порядок використання маркшейдерських позначок для перевірки напрямку гірничих виробок; теслярські роботи, встановлену сигналізацію; способи улаштування риштувань та опалубки.
Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує заміну окремих рам, елементів різних видів кріплень. Установлює проміжні рами, стояки, лежні. Здійснює укладання та знімання розстрілів і тирант, укріплювання канав, траншей та котлованів. Виконує улаштування та ремонт вентиляційних дверей, вікон, дерев'яних щитів, труб, заслонів, риштувань. Обшиває вентиляційні стовбури шахт. Розбирає прості конструкції риштувань, настилів, трапів, захисних засобів, опалубку нескладних конструкцій, кріпильних рам у штольнях. Очищає опалубку від бетону та розчину. Улаштовує риштування, крім підвісного, захисні засоби. Заготовляє елементи нескладних риштувань, що підтримують опалубку без нарощування.