Категорія - Робітники | Галузь - Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи
Інструкція для посади "Ізолювальник 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 25 від 08.08.2002 р., N 218 від 22.12.2003 р., N 149 від 29.08.2003 р., листом Державного комітету з будівництва та архітектури N 8/7-1216 від 15.12.2004 р., наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства N 9 від 02.12.2005 р., N 163 від 10.05.2006 р. N 399 від 05.12.2006 р., наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 558, 28.12.2010)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 13.10.1999 р. N 249. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2000 р. Статус документа - 'діючий'. | |
Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи ізолювальником (будівництво метрополітенів) 3 розряду не менше 1 року.
Знає та застосовує у діяльності: типи тунельних облицювань і споруд; способи виконання карбувальних робіт; особливості чеканення швів чавунного та залізобетонного облицювання; способи закладання отворів для нагнітання; правила замінювання закріплень облицювань підземних споруд; основні конструкції гідроізоляційних покриттів; будову механізованого інструменту для карбувальних робіт, пневматичних зболчувачів, газових пальників, піскоструминного апарата; способи нанесення бітумної мастики та наклеювання рулонних матеріалів на поверхні, що ізолюються; вимоги до якості ізоляційних матеріалів і покриття; способи ліквідування пробок; план розташування свердловин і черговість нагнітання; способи визначання питомого водовбирання для виявлення початкової концентрації цементного розчину; правила та способи визначання граничного тиску, ступеня прогрівання свердловин і промивання трубопроводів; способи та прийоми нанесення торкрету на армовані та неармовані поверхні.
Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує роботи середньої складності з гідроізоляції шахтних стволів, тунелів, станцій метрополітену і підземних споруд спеціального призначення.
Приклади робіт
Чеканення швів розширним цементом і освинцьованим шнуром. Замінювання пробок і болтів з контрольною підтяжкою гайок. Очищання швів і поверхонь облицювань піскоструминним апаратом. ізолювання лотків, стін і склепіння тунелів і спеціальних споруд рулонними матеріалами. Закріплювання деталей водозахисного зонта до тунельного облицювання. Установлювання водостічного жолоба. Улаштовування гідроізоляції з механізованим нанесенням гарячої бітумної мастики, що армується склосітчастою тканиною. Торкретування бетонної й армованої поверхонь. Нагнітання води для визначення питомого водовбирання, нагнітання розчинів спеціальних сумішей і гарячого бітуму через свердловини. Установлювання граничного тиску до закінчення нагнітання. Прогрівання свердловин. Промивання трубопроводів спеціальними сумішами. Ліквідування пробок.