Категорія - Робітники | Галузь - Загальні професії хімічних виробництв
Інструкція для посади "Апаратник екстрагування 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 23. Загальні професії хімічних виробництв", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 15.04.2008 р. N 229. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Статус документа - 'діючий'. | |
Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією апаратника екстрагування 2 розряду - не менше 1 року.
Знає та застосовує у діяльності: технологічний процес, будову та принцип роботи устаткування та контрольно-вимірювальних приладів; властивості сировини, напівфабрикатів, готового продукту та вимоги до них; правила відбору проб.
Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде прості технологічні процеси екстрагування водою або виконує окремі операції під час складних процесів екстрагування. Готує, пускає та зупиняє устаткування: реактори, найпростіші екстрактори типу ділильних лійок, екстракційні колони, сушарки, фільтровальну та допоміжну апаратуру. Спостерігає та регулює процес за допомогою контрольно-вимірювальних приладів. Обліковує витрати сировини та матеріалів.
Приклади робіт
Екстрагування у виробництві алкалоїдів - морфін з макової голівки, цитизин, пахікарпин тощо. Екстрагування у виробництві вітамінів - амідопірін, концентрат вітаміну C, барвник. Екстрагування у виробництві галенових препаратів - целоїдин, шлунковий сік, гірчичники. Екстрагування у виробництві гормонів - метилтестостерон, кофеїн. Екстрагування у виробництві органічних препаратів - ланолін, ментол кристалічний, промедол. Екстракція хвойної лапки з одночасним уварюванням екстракту.