Категорія - Робітники | Галузь - Загальні професії хімічних виробництв
Інструкція для посади "Каландрувальник 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 23. Загальні професії хімічних виробництв", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 15.04.2008 р. N 229. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Статус документа - 'діючий'. | |
Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією каландрувальника 4 розряду - не менше 1 року.
Знає та застосовує у діяльності: будову та правила експлуатації каландрів різних типів; технологічний процес каландрування та сполучених переділів; правила налагодження каландрів до роботи; фізико-хімічні властивості сумішей, які каландруються; технічні вимоги до якості продукції, сумішей та матеріалів, які застосовуються.
Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде технологічний процес каландрування полімерних сумішей (окрім гумових) в монолітне одношарове полотно або плівки багатошарового лінолеуму на каландрах довжиною валків понад 1500 мм з одночасним керівництвом каландрувальниками нижчої кваліфікації; веде технологічний процес каландрування магнітних стрічок на лавсановій основі на швидкісних каландрах з наступним обробленням в спеціальній досушці; веде безперервний технологічний процес отримання багатошарових листів і плівок із композицій АБС-ПВХ на трипліруючій установці з довжиною валків 2000 мм. Керує технологічним процесом отримання багатошарових листів та плівок з різним малюнком тиснення за допомогою приладів, які працюють на електронних схемах. Керує процесом подавання теплоносіїв (газу, перегрітої води) та регулює режим їх роботи. Керує процесом зварювання плівок-напівфабрикатів у безперервне полотно.
Приклади робіт
Каландрування листів та плівок різної жорсткості товщиною від 0,5 до 2,5 мм з різним малюнком тиснення під шкіру, дерево тощо.