Категорія - Робітники | Галузь - Електротехнічне виробництво
Інструкція для посади "Просочувальник електротехнічних виробів 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 45. Електротехнічне виробництво", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 11.08.98 р. N 288. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Статус документа - 'діючий'. | |
Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією просочувальника електротехнічних виробів 2 розряду - не менше 1 року.
Знає та застосовує у діяльності: будову, призначення, принцип роботи, правила обслуговування та регулювання вакуум-просочувального устаткування; технологічні інструкції та характерні особливості просочувальних деталей, електротехнічних виробів та матеріалів; призначення та принцип роботи контрольно-вимірювальних приладів, які застосовує; вплив режимів вакуумного сушіння та просочування на якість електротехнічних виробів.
Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес просочування деталей, виробів та матеріалів з наступним сушінням у спеціальних вакуумних шафах згідно з технологічною документацією. Стежить за процесом сушіння та просочування за контрольно-вимірювальними приладами. Регулює температуру та тиск. Веде журнали вакуумного сушіння та просочування.
Приклади робіт
Виймальні частки конденсаторів з паперовим діелектриком - сушіння та просочування. Заготовки електрощіток - просочування у розчинах лінолеату кобальту, толуолу, фурілового спирту та металевим милом. Котушки та виймальні частки трансформаторів - сушіння, просочування та запікання обмотки. Конденсатори силові з паперовим діелектриком - вакуумне сушіння та просочування. Папір, бавовняні тканини, текстоліт, гетинакс, шовк - просочування. Реактори бетонні - просочування та сушіння. Секції електричних машин - компаундування, сушіння під вакуумом, ведення тренувального режиму. Якорі електричних машин потужністю до 100 кВт - просочування.