* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Електротехнічне виробництво
Інструкція для посади "Складальник електровимірювальних приладів 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 45. Електротехнічне виробництво", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 11.08.98 р. N 288. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж робота за професією складальника електровимірювальних приладів 1 розряду - не менше 0,5 року.

Знає та застосовує у діяльності: призначення, будову та принцип дії вузлів, які складає; технічні вимоги до складання; способи механічного та електричного регулювання; будову та принцип роботи спеціальних пристроїв та устаткування, які застосовує під час складання та регулювання; призначення контрольних електровимірювальних приладів та установок і правила їх застосування; основи знань із системи допусків та посадок, квалітетів та параметрів шорсткості; основи електротехніки в межах роботи, яку виконує.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Складає прості вузли та групи деталей для вимірювальних приладів з підганянням місць сполучення деталей та їх взаємного кріплення із застосуванням простих універсальних пристроїв і інструментів. Складає за схемою та настроює прості електровимірювальні установки для регулювання вимірювальних приладів. Готує прості вузли та групи деталей до паяння. Визначає та усуває дефекти, які виявлено в процесі складання вузлів та деталей.

Приклади робіт
Шунти однофазні - комплектування манганінових пластин з наконечниками та складання. Шунти дво- та триграничні - повне складання. Електролічильники однофазні - прикручування вушка до цоколя електролічильника, встановлення струмопідводів у цоколь; прикручування скла до кожуха; прикручування планки замка до відлікового пристрою.