Категорія - Фахівці | Галузь - Авіаційний транспорт
Інструкція для посади "Штурман авіаційної ескадрильї", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 68. Авіаційний транспорт", що затверджено наказом Міністерства транспорту України 17.07.2002 р. N 488. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Статус документа - 'діючий'. | |
Кваліфікаційні вимоги
Базова або неповна вища освіта (бакалавр або молодший спеціаліст). Наявність свідоцтва штурмана I, II класів. Стаж роботи за професією штурмана повітряного судна - не менше 3 років. У разі виконання міжнародних польотів - знання іноземної мови в обсязі, передбаченому програмою спеціальної підготовки.
Знає та застосовує у діяльності: Повітряний кодекс України; накази, постанови, керівництва, інструкції, керівні документи Міністерства Укравіатрансу, авіапідприємства, які регламентують штурманське забезпечення польотів; теорію та техніку літаководіння; організацію управління рухом повітряного судна; планування та забезпечення польотів; особливості використання радіотехнічних засобів за повітряними трасами та районами польотів; авіаційну техніку та наземні засоби забезпечення польоту; методики навчання льотного складу літаководінню; організацію планування та штурманського забезпечення польоту; рівень штурманської підготовки складу, що навчається; маршрути (райони) польотів; ступінь оснащення навігаційними пристроями; передовий вітчизняний та світовий досвід в галузі штурманської підготовки льотного складу; перспективи розвитку штурманського забезпечення польотів; положення про льотну службу; Правила визначення робочого часу та часу відпочинку екіпажів повітряного судна цивільної авіації України; основи трудового законодавства; норми і правила охорони праці, виробничої санітарії, протипожежного захисту.
Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Здійснює контроль якості літаководіння з використанням даних об'єктивного контролю, контроль попередньої підготовки екіпажу, перевірку літаководіння у рейсових умовах та проведення тренувань на тренажерах. Проводить з льотним складом заняття з літаководіння та використання пілотажного навігаційного обладнання повітряного судна, що експлуатується, а також організовує тренування на аеродромах, у рейсових умовах та тренажері за всіма засобами літаководіння. Проводить ретельне розбирання кожного випадку втрати орієнтування, порушення правил використання повітряного простору, авіаційної події з вини штурманської служби та вживає заходів до їх запобігання. Розроблює тематику та план підготовки екіпажів до осінньо-зимового та весняно-літнього періодів роботи з урахуванням особливостей літаководіння та експлуатації пілотажно-навігаційного та радіонавігаційного обладнання повітряного судна. Веде підготовку льотного складу з літаководіння щодо підвищення класу, контролює порядок та якість проходження програми штурманської підготовки льотного складу, роботу з удосконалення професійної та методичної майстерності штурманів-інструкторів. Забезпечує екіпажі повітряного судна штурманським спорядженням, польотними картами та навчальними посібниками з літаководіння, організовує їх облік та зберігання. Аналізує стан роботи з штурманського забезпечення авіаційного загону та оформлює встановлену документацію. Бере участь у розробленні інструкції з виконання польотів в районі аеродрому, інструкції з організації керування польотами та їх забезпечення за видами авіаційних робіт, аеронавігаційних описів місцевих повітряних ліній II категорії (районів польотів з виконання авіаційних робіт). Запроваджує передовий досвід організації штурманського забезпечення польотів, освоює та впроваджує в практику польотів нові, більш удосконалені методи літаководіння, системи навігації та посадки.