Категорія - Робітники | Галузь - Переробка нафти, нафтопродуктів, газу, сланців, вугілля. Обслуговування магістральних трубопроводів
Інструкція для посади "Слюсар з ремонту технологічних установок 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 21. Переробка нафти, нафтопродуктів, газу, сланців, вугілля. Обслуговування магістральних трубопроводів", що затверджен наказом Міненергетики України 22.12.1999 N 15-4315. Погоджен Міністерством праці та соціальної політики України. Статус документа - 'діючий'. | |
Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або здобуття професії безпосередньо на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи за професією слюсаря з ремонту технологічних установок 2 розряду не менше 1 року.
Знає та застосовує у діяльності: Улаштування і принцип дії обладнання та арматури, що ремонтуються; технічні умови на труби, профільну сталь, кріпильні матеріали; основи зварювальної справи; властивості матеріалів, які підлягають зварюванню; правила експлуатації обладнання; загальну технологічну схему і схему комунікацій установки, яка обслуговується; допуски і посадки, квалітети і параметри шорсткості; інструкцію з охорони праці по професії та видах робіт.
Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Розбирає, ремонтує, складає і випробовує середньої складності вузли і механізми, машини, апарати, трубопроводи, арматуру. Ремонтує середньої складності установки, агрегати і машини, а також ремонтує складні установки під керівництвом слюсаря з ремонту технологічних установок вищої кваліфікації. Здійснює слюсарне оброблення деталей за 11-12 квалітетом (4-5 класом точності). Здійснює розбирання і складання обв'язки апаратів, насосів, компресорів. Виготовляє середньої складності пристрої для складання і монтажу обладнання, яке ремонтується.
Приклади робіт
Арматура низького тиску - знімання, ремонт, установлення. Компресори - розбирання і знімання клапанів, сальників, масловідбивачів, крейцкопфа, підшипників, кришок клапанів і циліндрів. Маслонасоси, лубрикатори - розбирання, ремонт. Насоси поршневі, плунжерні, відцентрові та шестеренчасті - розбирання, ремонт. Сальники - набивання. Трубопроводи і апарати системи охолодження і змащування компресорів і насосів - розбирання. Труби пічні, тарілки і міжтарілочний простір колон, трубки і міжтрубний простір теплообмінників, трубки конденсаторів холодильників - очищення від коксу і відкладень.