Категорія - Робітники | Галузь - Загальні професії працівників виробництв харчової промисловості
Інструкція для посади "Сортувальник у виробництві харчової продукції 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 7. Загальні професії працівників виробництв харчової промисловості", що затверджен постановою Державного комітету України по харчовій промисловості 19.02.1997. Погоджений Міністерством праці України, Міністерством сільського господарства і продовольства України, Міністерством рибного господарства України. Статус документа - 'діючий'. | |
Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією сортувальника у виробництві харчової продукції 1 розряду - не менше 0,5 року.
Знає та застосовує у діяльності: способи сортування, розбирання; стандарти або технічні умови на готову продукцію та продукцію, яка підлягає сортуванню; ознаки дефектності; види тканини і категорії мішків; правила визначення придатності та якості мішків; будову і правила експлуатації обслуговуваного устаткування.
Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Сортує, розбирає сировину, напівфабрикати та готову продукцію із застосуванням настільних сортувальних машин та вручну на рухомих передавальних та транспортувальних механізмах. Готує необхідний інвентар, тару, перевіряє транспортувальні механізми. Приймає та оглядає мішки до і після вибивання та ремонту. Розподіляє мішки за сортами та категоріями, маркує мішки. Підносить, підвозить, приймає та завантажує на рухомі механізми вироби, сировину, матеріали, які підлягають сортуванню, розрівнює продукт на конвеєрах і стрічках транспортерів. Регулює рівномірне надходження виробів на сортування. Розкриває тару. Відбирає сторонні домішки, непридатні або нестандартні вироби, продукти, напівфабрикати. Зрізає дефекти та пошкоджені частини. Зважує, доповнює до стандартної ваги. Відбирає сировину за якісним та цільовим призначенням. Передає на подальшу переробку або на склад готову продукцію, здійснює утилізацію.
Приклади робіт
Сортування, розбирання казеїну, насіння бобових, зернових, сировини плодово-ягідної, овочів, хмелю за вологістю та партіях, тари і упаковки для продукції, чайної сировини, горіхів, родзинок, какао бобів, цукру рафінаду, морепродуктів, крабів.