Категорія - Фахівці | Галузь - Водний транспорт. Розділ 'Річковий транспорт'
Інструкція для посади "Лоцман", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 67. Водний транспорт. Розділ "Річковий транспорт". Станом на 10.05.2005 рік", що затверджен наказом Акціонерної судноплавної компанії "Укррічфлот" 15.07.1998 р. N 99. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Статус документа - 'діючий'. | |
Кваліфікаційні вимоги
Базова або неповна вища освіта відповідного напряму підготовки (бакалавр або молодший спеціаліст). Стаж роботи за професією каштана або першого штурмана групи суден, що проводяться: для бакалавра - не менше 3 років, молодшого спеціаліста - не менше 5 років. Наявність диплому не нижче капітана або першого штурмана групи суден, що проводяться, та лоцманського свідоцтва.
Знає та застосовує у діяльності: постанови, накази, розпорядження з питань безпеки плавання, судноводіння; Статут з дисципліни працівників річкового транспорту; Статут внутрішнього водного транспорту; Статут служби на суднах річкового флоту; особливості управління різними типами суден, складених суден, що буксируються та штовхаються; використання сучасних засобів навігації, лоцію, навігаційне та гідрографічне устаткування районів лоцманської проводки; системи зв'язку, диспетчерського керівництва і забезпечення суден навігаційною (шляховою) та гідрометеорологічною інформацією в цих районах; Правила плавання внутрішніми водними шляхами; місцеві правила; правила використання радіолокаційних станцій і правила проведення судна з їх допомогою; Положення про державних річкових лоцманів; порядок оформлення документів, пов'язаних із лоцманською проводкою; передовий вітчизняний та зарубіжний досвід у галузі судноводіння; правила та норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту, охорони навколишнього середовища, інші суднові правила.
Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Відповідно до Положення про державних річкових лоцманів надає допомогу судноводіям у проведенні судна внутрішніми водними шляхами, постановленні його на якір або заведенні судна до порту, поставленні його до причалу. Контролює капітанів суден з питань судноводіння вздовж шляху слідування та виконання місцевих правил. Визначає необхідність залучення буксирів для надання допомоги судну під час проведення його складними ділянками. Здійснює контроль за відповідністю розміщення плавучих та берегових навігаційних знаків та інших засобів навігаційного устаткування затвердженій схемі, їх станом та справністю їх дії, додержанням екіпажами суден загальних та місцевих правил безпеки судноплавства і положень з охорони навколишнього середовища. Веде встановлену документацію.