Категорія - Робітники | Галузь - Хіміко-фотографічні виробництва
Інструкція для посади "Апаратник-відливальник кінофотооснови і техплівок 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 29. Хіміко-фотографічні виробництва", що затверджен Наказом Міністерства промислової політики України 28.09.2006 N 308. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Статус документа - 'діючий'. | |
Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією апаратника відливальника кінофотооснови і техплівок 4 розряду - не менше 1 року.
Знає та застосовує у діяльності: технологічний процес відливання та технічні умови на основу всього асортименту кінофотоплівки та плівок промислово-технічного призначення; процес нанесення шарів і сушіння основи; фізико-хімічні властивості колодію, лаку, підшарка, основи, розчинів, які застосовуються; властивості та допустиму концентрацію газоповітряної суміші, яка утворюється у процесі відливання основи; схему газоповітряної комунікації; будову та взаємодію вузлів відливальної машини і машини додаткової обробки, допоміжного устаткування та контрольно-вимірювальних приладів.
Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде технологічний процес виготовлення колодію з одночасним керівництвом бригадами, які проводять малаксаж і фільтрацію колодію; процес відливання основи всього асортименту кінофотоплівок і плівок промислово-технічного призначення на високопродуктивних двофільєрних машинах або одночасно на декількох комбінованих відливальних машинах; процес додаткової обробки лавсанової основи для кінофотоплівок і технічних плівок. Веде облік, розраховує, дозує, контролює якість розчинників, компонентів, добавок. Стежить за роботою конденсаторів. Регулює режими рекуперації розчинників методом глибокого охолодження. Контролює якість та вимірювання товщини основи. Відбирає проби. Сушить та омилює дзеркальний шар. Обслуговує агрегати з додаткової обробки основи з накидними валиками. Контролює якість нанесення додаткових шарів за приладами. Регулює швидкість нанесення шарів, режимів сушіння, натягування основи. Установлює температурний та повітряний режим на дільницях, які обслуговуються. Провадить профілактику основного та допоміжного устаткування.