Категорія - Робітники | Галузь - Хіміко-фотографічні виробництва
Інструкція для посади "Апаратник-відливальник кінофотооснови і техплівок 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 29. Хіміко-фотографічні виробництва", що затверджен Наказом Міністерства промислової політики України 28.09.2006 N 308. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Статус документа - 'діючий'. | |
Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією апаратника-відливальника кінофотооснови і техплівок 3 розряду - не менше 1 року.
Знає та застосовує у діяльності: рецептуру, технологічний процес виготовлення кінофотооснови техплівок; фізико-хімічні властивості, технічні вимоги до компонентів, які застосовуються під час виготовлення колодію, хімічних розчинів, лаку, підшарка, основи; будову устаткування, контрольно-вимірювальних приладів; схему колодієпроводів; методику розрахунку, норми тиску, ступені фільтрації під час очищення колодію; властивості та концентрацію газоповітряної суміші, яка утворюється у процесі відливання основи; допустимі концентрації пароповітряної суміші.
Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде технологічний процес виготовлення колодію, хімічних розчинів підшарування; процес відливання основи всього асортименту кінофотоплівок на однофільєрних відливальних машинах безперервної дії; процес додаткової обробки лавсанової основи для кінофотоплівок і технічних плівок. Дозує розчинники, готує малаксер до роботи, завантажує його. Стежить за процесом малаксажу за даними контрольно-вимірювальних приладів та пробами в'язкості колодію, регулює надходження колодію на фільтрацію та розподіляє завантаження на помпи, фільтри, проміжні ємкості та робочі термостати. Веде процес фільтрації на фільтр-пресах різних систем. Розраховує необхідну кількість розчинів, сировини, перевіряє їх якість, дозує, фільтрує та подає готові розчини в витратні ємкості. Регулює надходження колодію до відливальної фільєри, підшарка і лаку в кювети, товщину основи, концентрацію газоповітряної суміші. Встановлює порожні котушки на вузол намотування, заправляє основу на котушку, знімає відлиту основу. Візуально контролює якість основи, яка відпивається, за зовнішнім виглядом з відміткою дефектних місць у супровідному паспорті. Знімає відпрацьовані підкладки (дзеркальний шар) з мідної стрічки відливального вузла машини, контролює якість нанесення додаткових шарів візуально. Чистить, миє, змазує, перевіряє роботу устаткування. Виконує простий ремонт апаратури та комунікацій.