Категорія - Робітники | Галузь - Електротехнічне виробництво
Інструкція для посади "Складальник електричних машин та апаратів 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 45. Електротехнічне виробництво", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 11.08.98 р. N 288. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Статус документа - 'діючий'. | |
Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією складальника електричних машин та апаратів 4 розряду - не менше 1 року.
Знає та застосовує у діяльності: будову та конструктивні особливості складних електричних машин, відповідальної високовольтної апаратури та пультів керування; технічні та експлуатаційні вимоїн до виробів, які складає та випробовує; пристрої, принцип роботи та правила налагодження та експлуатації складних випробувальних стендів; основні розрахунки, які пов'язані з підганянням та регулюванням; особливості виготовлення та складання турбо- та гідрогенераторів; правила оформлення технічної документації за результатами складання.
Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує остаточне складання з підганянням складних електричних машин та апаратів. Виконує механічне та електричне регулювання електричних машин, потужних турбо- та гідрогенераторів, високовольтної апаратури та установок. Балансує електричні машини. Розганяє клинці за діаметрами та хордами статорів великих електричних машин, турбо- та гідрогенераторів потужністю до 150 кВт під складання активної сталі. Обробляє деталі, які мають шість та більше поверхонь, які обробляються і вимагають застосування точного вимірювального інструменту. Складає, регулює та налагоджує пульти керування. Розмічає та встановлює на панелях щитів та пультів керування різноманітні апарати та прилади.
Приклади робіт
Електромашинобудування: агрегати електричних машин з двигунами більше 16-го до 18-го габариту - розмічання фундаментної плити, установлення зазорів, вивіряння лінії вала; вкладиші підшипникові з діаметром сфери до 500 мм - шабрування масляного клина; двигуни тяглові для магістральних електровозів - загальне складання та регулювання; електродвигуни асинхронні більше 13 габариту - загальне складання; машини електричні швидкохідні для асинхронних турбомоторів - складання підвісок, складання для випробування та розбирання; машини електричні індивідуального виконання з великою кількістю виводів - складання та регулювання; машини електричні постійного струму - складання та регулювання; підп'ятники гідрогенераторів - контрольне складання із сегментами та диском підп'ятника; ротори високочастотних генераторів - напресування пакета ротора на вал у гарячому стані; ротори потужних турбогенераторів - установлення для випробування на розгін із центруванням лінії вала; статори потужних турбогенераторів - розмічання отворів за струною для закріплення щитів; системи магнітні великих електричних машин постійного струму з довжиною осердя полюса понад 1000 мм - складання з полюсами, вивіряння діаметра та кроку. Електроапаратобудування: автомати селективні з черв'ячно-циліндричним приводом - складання, регулювання та оброблення кінематики; вимикачі високовольтні швидкодіючі для магістральних електровозів - складання та регулювання; електропечі вакуумні, водневі - типові випробування з наступним регулюванням та виправлянням дефектів; контролери групові пневматичні - складання та регулювання; контролери магнітні тропічного виконання - складання, регулювання, випробування; контролери магнітні дистанційні з електронно-тиристорним керуванням складання, регулювання, випробування з наступним виправленням дефектів; перетворювачі тиристорні - загальне складання; підстанції трансформаторні - остаточне складання та комутація; щити керування спеціального призначення та розподільні щити - загальне складання та регулювання.