* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Слюсар з ремонту та обслуговування перевантажувальних машин 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією слюсаря з ремонту та обслуговування перевантажувальних машин 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову та конструктивні особливості перевантажувальних машин, які ремонтує; методи регулювання окремих вузлів та агрегатів машин; правила застосування складних випробувальних установок та контрольно-вимірювальних приладів; систему допусків і посадок, квалітетів (класів точності) та параметрів шорсткості (класів чистоти оброблення); основні відомості про будову електричних машин та пускорегулювальної апаратури.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Ремонтує, складає та регулює складні вузли та агрегати перевантажувальних машин та машин середньої складності. Виконує слюсарне оброблення деталей та вузлів за 6 - 10-м квалітетами (2 - 3-м класами точності) з застосуванням універсальних пристроїв та спеціальних інструментів. Виконує технічне обслуговування перевантажувальних машин. Виявляє дефекти в складних вузлах та усуває їх. Складає дефектні відомості на ремонт.

Приклади робіт
Авто- та електронавантажувачі - ремонт, регулювання, випробування каретки в телескопічній рамі вантажопідйомника, заміна та регулювання підшипників в передніх та задніх мостах. Грейфери - розбирання та складання верхньої та нижньої поліспастових коробок із заміною втулок та підшипників, заміна пальців в шарнірах. Двигуни внутрішнього згоряння - розбирання та складання поршневої групи двигуна, складання клапанного механізму двигуна з заміною деталей та притиранням клапанів, заміна вкладишів корінних підшипників з їх шабруванням та регулюванням. Конвеєри стрічкові, скребкові, пластинчасті, норії та живильники - розбирання, ремонт, складання натягувальних та привідних станцій, регулювання руху стрічок, натяг ланцюгів. Крани портальні, мостокабельні, гусеничні, залізничні, плавучі, автомобільні, пневмоколісні, мостові перевантажувачі - заливання бабітом та шабрування підшипників вузлів, які передають крутний момент, ремонт та регулювання черв'ячних та конічних зубчастих зачеплень. Машини парові та котли - розбирання, ремонт та складання; шабрування золотників та золотникового дзеркала, регулювання натягу підшипників, часткова заміна арматури та гарнітури. Машини спеціальні трюмні, вагонні та складські - розбирання, ремонт, складання та регулювання механізмів забирання вантажу, пересування, транспортування вантажу та допоміжних пристроїв. Перевантажувачі пневматичні - розбирання, ремонт та складання повітродувок, шлюзових затворів. Системи пневматичних та гідравлічних керувань - розбирання, ремонт та складання, часткова заміна шлангів високого тиску, штуцерів, заміна манжетів та сальників, перевірка на герметичність.