Категорія - Робітники | Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Слюсар з ремонту та обслуговування перевантажувальних машин 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р. Статус документа - 'діючий'. | |
Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією слюсаря з ремонту та обслуговування перевантажувальних машин 2 розряду - не менше 1 року.
Знає та застосовує у діяльності: будову та принцип роботи вузлів і агрегатів, які ремонтує; будову універсальних та спеціальних пристроїв і середньої складності контрольно-вимірювального інструменту; механічні властивості металів, які обробляє; призначення термічного оброблення та його вплив на зміну властивостей металів; види заклепочних та зварних з'єднань та умови їх міцності; склад тугоплавких та легкоплавких припоїв; допуски та посадки, квалітети (класи точності) та параметри шорсткості (класи чистоти оброблення); основи електротехніки в межах роботи, яку виконує.
Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Розбирає, ремонтує, складає та регулює вузли та агрегати середньої складності з заміною окремих деталей. Виконує слюсарне оброблення та приганяння деталей за 11 - 12-м квалітетами (4 - 5-м класами точності) з застосуванням універсальних пристроїв. Паяє деталі різними припоями. Визначає та усуває несправності під час обслуговування перевантажувальних машин. Ремонтує та виготовляє металоконструкції (огорожі, трапи тощо) разом з електрозварником та газозварником. Ремонтує та зварює складні вузли і агрегати під керівництвом слюсаря вищої кваліфікації.
Приклади робіт
Авто- та електронавантажувачі - розбирання та складання задніх та передніх мостів, вантажопідйомників, коробок передач, кермових пристроїв, муфт зчеплення, редукторів, гідроциліндрів. Грейфери - заміна окремих блоків. Двигуни внутрішнього згоряння - розбирання, ремонт та складання вентиляторів і заміна сальників, колінчастих валів і водяних насосів; заміна фільтрів; знімання, ремонт, установлення головок та циліндрів. Конвеєри стрічкові, скребкові, пластинчасті, норії та живильники - розбирання та складання роликів з заміною підшипників, заміна стрічок, ковшів, скребків та ланцюгів. Крани портальні, мостокабельні, гусеничні, залізничні, плавучі, автомобільні, пневмоколісні, мостові перевантажувачі - розбирання та складання редукторів, заміна блоків, заміна поршневих кілець компресорів; розбирання та складання пневмо- та гідроприводів, розбирання гальм з частковою заміною спрацьованих пальців в шарнірах. Машини парові - розбирання та складання гідростатичних маслянок, підтягування сальників, болтових та різьбових кріплень. Машини спеціальні трюмні, вагонні та складські - розбирання, ремонт, складання механізмів пересування та допоміжних пристроїв. Органи знімання вантажозахоплювальні для кранів, авто- та електронавантажувачів - розбирання та складання, заміна обкладок вантажозахоплювальних органів, заміна сальників та манжетів. Перевантажувачі пневматичні - технічне обслуговування, ремонт з'єднання повітропроводів, сопел, циклонів, заміна фільтрів.