Категорія - Робітники | Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Слюсар з механоскладальних робіт 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р. Статус документа - 'діючий'. | |
Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.
Знає та застосовує у діяльності: технічні умови на вузли та механізми, які складає; найменування та призначення простого робочого інструменту; найменування та маркування матеріалів, які обробляє, основні відомості про допуски та посадки вузлів та механізмів, які складає; основні механічні властивості оброблюваних металів; способи усунення деформацій під час термічного оброблення та зварювання; причини виникнення корозії та способи боротьби з нею; призначення та правила застосування контрольно-вимірювального інструменту середньої складності та найбільш розповсюджених спеціальних та універсальних пристроїв; призначення мастильних рідин та способи їх застосування; правила розмічання простих деталей.
Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Складає та регулює прості вузли та механізми. Виконує слюсарне оброблення та приганяння деталей за 12 - 14-м квалітетом (5 - 7-м класами точності). Складає вузли та механізми середньої складності із застосуванням спеціальних пристроїв. Складає деталі під прихватку та зварювання. Ріже заготовки з прутка та листа на ручних ножицях та ножівках. Знімає фаски. Свердлить отвори за розміткою, кондуктором на простому свердлильному верстаті, а також пневматичними та електричними машинками. Нарізає різьбу мітчиками та плашками. Розмічає прості деталі. З'єднує прості деталі та вузли паянням, болтами та холодним клепанням. Випробовує складені вузли та механізми на стендах та пресах гідравлічного тиску. Бере участь спільно зі слюсарем вищої кваліфікації в складанні складних та відповідальних вузлів та машин з приганянням деталей, в регулюванні зубчастих передач з установленням заданих кресленнями та технічними умовами бокових та радіальних зазорів.
Приклади робіт
Автомашини - складання керма, капоту, кронштейна та вузлів коробки передач. Амортизатори гідравлічні - установлення. Бабки задні токарних верстатів - складання. Блоки на підшипниках кочення та ковзання - складання. Валики фрикційні - установлення. Вентилі запорні для повітря, масла та води - установлення на місце. Веретена текстильних машин - обкатування. Вилки шарнірного з'єднання - обпилювання за вкладишем та скобою. Відводи, трійники для трубопроводів - гідравлічне випробування та складання. Голосові машинки та корпуси труби, альта, тенора, баритона тощо - шабрування. Деталі плоскі - шабрування прямокутних відкритих площин сполучення нерухомих деталей (кронштейни, стояки тощо) з точністю до двох точок на поверхні 1 скв.м. Деталі прості - обпилювання та підганяння за місцем, свердління та розсвердлювання отворів, які не вимагають великої точності. Деталі та з'єднання - гідравлічне випробування під тиском. Етажерки металеві - складання. Замки дверні, внутрішні - пригінка деталей та складання. Застібки, петлі, ланцюжки з вільними розмірами (нескладні) - виготовлення. Каретки токарних верстатів - складання. Каркаси під турбіни - складання. Сковзуни верхні та нижні цільнометалевих вагонів - складання з приганянням. Корпуси підшипників - складання під розточування. Кришки до корпусів приладів (бронзові, алюмінієві, чавунні) - розмічання, обпилення, свердління отворів з діаметром до 25 мм. Кришки кожухів - приганяння та установлення на верстат. Лебідки підіймальні з ручним приводом вантажністю до 10 т - складання та випробування. Муфти вмикання ковзні, шестірні циліндричні та черв'ячні - обпилювання та приганяння шпонкових пазів. Ножі агрегатів різання - правка. Петлі, шарніри - розмічання, виготовлення, складання та установлення на місце. Підставки під дитячі ударні музичні інструменти - складання. Підшипники кульові упорні однорядні, радіально-упорні однорядні та радіально-голкові з циліндричними та витими роликами із зовнішнім діаметром до 500 мм - складання. Повітропроводи головних магістралей пасажирських та товарних вагонів усіх типів - складання. Пружини спіральні для клапанів двигуна - випробування під навантаженням. Пружини, щітки з основиною, важілі, щіткотримачі до траверсів електромашин - складання, клепання, паяння. Резервуари - випробування стисненим повітрям до обмеженого тиску. Сидіння водіїв - установлення. Трансмісія механізму пересування крану - складання. Чайники, кофейники, молочники - обпилювання носиків. Шестірні та рейки литі різного модуля - обпилювання зубців за шаблонами. Шківи роз'ємні - складання. Шпонки призматичні, клинові, тангенціальні розміром до 24 х 14 х 300 мм - обпилювання. Ящики акумуляторні та інструментальні - складання, склеювання.