Категорія - Керівники | Галузь - Добувна промисловість
Інструкція для посади "Начальник відділу оперативно-медичного", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 5. Добувна промисловість", що затверджен наказом N 62 Міністерства палива та енергетики України 14.01.2000. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Статус документа - 'діючий'. | |
Кваліфікаційні вимоги
Повна вища медична освіта (магістр, спеціаліст). Стаж оперативної роботи в гірничорятувальній службі не менше 4 років. Постійне підвищення кваліфікації на базі провідних медичних навчальних закладів з обов'язковим наступним проходженням атестації 1 раз на 5 років.
Придатність за станом здоров'я і результатами стажування до роботи з застосуванням засобів захисту органів дихання та спеціального спорядження.
Знає та застосовує у діяльності: способи і методи надання невідкладної кваліфікованої допомоги на етапах евакуації до лікувальних закладів, вміти керувати медичним забезпеченням ліквідації аварій та їх наслідків у надзвичайних ситуаціях; вміти оформляти документацію про надання медичної допомоги, проводити аналіз встановленої для медслужби звітності; володіти методиками профвідбору гірничих рятувальників, здійснювати контроль періодичних медоглядів особового складу; нормативно-методичну документацію, якою керується гірничорятувальна медслужба, і організацію охорони здоров'я.
Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Керує діяльністю оперативно-медичного відділу, забезпечує цілодобовий виїзд за сигналом "Тривога" чергового робітника відділу і виїздить сам для участі в організації та наданні кваліфікаційної медичної допомоги постраждалим гірникам і гірничим рятувальникам безпосередньо на місці нещасного випадку в шахті і на етапах евакуації. Визначає потребу в силах і засобах з урахуванням вигляду і місця аварії, забезпечує взаємодію і наступність у роботі гірничорятувальної медслужби і органів охорони здоров'я під час ліквідації аварій та їх наслідків. Оцінює діяльність медпрацівників під час ліквідації аварій та в міжаварійний період. Проводить пошук та впровадження нових форм і методів надання кваліфікаційної медичної допомоги постраждалим в екстремальних умовах. Забезпечує проведення в гірничорятувальних загонах організаційно-методичної роботи, розроблення і впровадження нормативно-методичних документів, підготовку пропозицій, наказів, розпоряджень. Бере участь в організації, підготовці та проведенні профвідбору, періодичних медичних оглядів оперативного складу і лікувально-профілактичної роботи у підрозділах загонів. Проводить аналіз встановленої для медичної служби звітності, вимагає необхідні дані від керівників медичної служби загонів. Систематично підвищує свою кваліфікацію шляхом навчання на тематичних циклах провідних медичних закладів.