Категорія - Робітники | Галузь - Загальні професії хімічних виробництв
Інструкція для посади "Машиніст шприц-машини 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 23. Загальні професії хімічних виробництв", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 15.04.2008 р. N 229. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Статус документа - 'діючий'. | |
Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією машиніста шприц-машини 3 розряду - не менше 1 року.
Знає та застосовує у діяльності: технологічний процес шприцювання; будову та правила налагодження шприц-машин різних типів; марки та властивості сумішей, які обробляються, та допоміжних матеріалів; специфікацію та розміри заготовок; технічні вимоги до якості продукції; способи інкрустації методом багаторазового повторного шприцювання; правила користування контрольно-вимірювальними приладами.
Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує складні роботи з шприцювання гумових заготовок. Провадить шприцювання заготовок гумотехнічних виробів та заготовок для відновлення та ремонту шин на машинах з діаметром черв'яка понад 85 мм, а також особливо відповідальних виробів на малих шприц-машинах. Провадить дегумування металокорду у процесі виготовлення знімних протекторних кілець на автоматизованій лінії. Виготовляє вироби з фаоліту, вініпласту, кабельного пластикату методом шприцювання. Провадить художню інкрустацію виробів складної конфігурації методом багаторазового шприцювання. Готує шприц-машину до роботи: підбирає та установлює мундштуки, дрони, регулювальні планки. Стежить за подачею маси в шприц-машину. Регулює режим шприцювання: температуру, циркуляцію води, швидкість шприцювання за допомогою контрольно-вимірювальних приладів та візуально. Стежить за якістю заготовок, які випускаються. Пускає, зупиняє та налагоджує шприц-машину. Керує машиністами нижчої кваліфікації.
Приклади робіт
Велопротектори, велокамери та ободові стрічки - шприцювання. Шланги з обплетенням - облицювання на шприц-машинах зі скошеною головкою у виробництві обплітальних рукавів.