Категорія - Робітники | Галузь - Виробництва харчової промисловості
Інструкція для посади "Оброблювач виноматеріалів та вина 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 11. Виробництва харчової промисловості", що затверджен Міністерством агропромислового комплексу України 09.02.1998 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Статус документа - 'діючий'. | |
Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією оброблювача виноматеріалів та вина 4 розряду - не менше 1 року.
Знає та застосовує у діяльності: технологію приготування хересу, напівсолодких та інших вин у безперервному потоці; методи і способи визначення готовності вина; конструктивні особливості устаткування, яке застосовується для обробки виноматеріалів, хересування і приготування напівсолодких вин у безперервному потоці, а також регулювальних пристроїв і контрольно-вимірювальних приладів.
Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде технологічний процес оброблення виноматеріалів і приготування вина за установленою технологічною схемою. Веде процес приготування купажу: купажування, оброблення обклеювальними розчинами, перемішування, коректування купажу. Здійснює процес оброблення, хересування виноматеріалів, приготування напівсолодких вин у безперервному потоці. Завантажує батареї, апарати безперервної дії для хересування виноматеріалів. Проводить вирощування хересної плівки, наносить її на поверхню вина. Регулює швидкість проходження потоку і вихід готового вина за допомогою регулювальних приладів і пристроїв. Контролює процес хересування, визначає момент його закінчення. Завантажує бродильні батареї, каскадно-ярусні установки та інші апарати скупажованою сумішшю. Рівномірно подає в систему на вторинне бродіння скупажовану суміш і розчин дріжджів. Проводить фільтрацію і термічне оброблення. Видержує на холоді і подає на розлив вина. Контролює і регулює процес вторинного бродіння, швидкість проходження потоку, подавання розчину дріжджів, процеси термічного оброблення і фільтрації. Подає виноматеріали в купажні апарати, бути, залізобетонні і металеві резервуари та інші місткості за допомогою насосів, самопливом або під тиском двоокису вуглецю. Дозує і подає обклеювальні речовини. Перемішує мішалками, насосами, очищає шляхом фільтрації, центрифугування. Стежить за наповненням місткостей, перемішуванням виноматеріалів. Обслуговує та стежить за роботою устаткування, контрольно-вимірювальних приладів, регулювальних пристроїв, комунікацій.