Категорія - Робітники | Галузь - Виробництва харчової промисловості
Інструкція для посади "Оброблювач виноматеріалів та вина 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 11. Виробництва харчової промисловості", що затверджен Міністерством агропромислового комплексу України 09.02.1998 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Статус документа - 'діючий'. | |
Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією оброблювача виноматеріалів та вина 3 розряду - не менше 1 року.
Знає та застосовує у діяльності: основні біофізико-хімічні властивості виноматеріалів, вина; технологію термічної обробки виноматеріалів і вина; технологію мадеризації виноматеріалів і приготування хересу періодичним методом; технологічні режими і правила їх регулювання; будову основного і допоміжного устаткування, регулювальних пристроїв, контрольно-вимірювальних приладів.
Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує комплексні технологічні операції з обробки виноматеріалів і приготування вина. Обробляє теплом і холодом в пастеризаторах і охолодниках з одночасною фільтрацією. Веде процес витримування вина на холоді в камерах і резервуарах. Проводить мадеризацію виноматеріалів у апаратах із системою теплового обігрівання. Наповнює апарати виноматеріалами за допомогою насосів, самопливом або під тиском двоокису вуглецю. Підігріває виноматеріали до заданої температури та витримує її на певному рівні. Проводить періодичне перемішування мішалками, насосами або іншими способами. Здійснює процес насичення виноматеріалів киснем шляхом подавання його під тиском із балонів. Контролює і стежить за процесом нагрівання виноматеріалів і насичення киснем за показаннями контрольно-вимірювальних приладів, результатами лабораторних аналізів і органолептично. Регулює подавання пари, температуру виноматеріалів, перемішування і обробки киснем. Визначає момент закінчення процесу мадеризації. Готує херес періодичним методом, наповнює місткості виноматеріалами; здійснює засів хересної плівки, стежить за її розвитком; відбирає проби із місткостей і готові хересні матеріали з-під плівки. Регулює роботу обслуговуваного устаткування і комунікацій.