Категорія - Робітники | Галузь - Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи
Інструкція для посади "Монтажник устаткування металургійних заводів 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 25 від 08.08.2002 р., N 218 від 22.12.2003 р., N 149 від 29.08.2003 р., листом Державного комітету з будівництва та архітектури N 8/7-1216 від 15.12.2004 р., наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства N 9 від 02.12.2005 р., N 163 від 10.05.2006 р. N 399 від 05.12.2006 р., наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 558, 28.12.2010)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 13.10.1999 р. N 249. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2000 р. Статус документа - 'діючий'. | |
Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. ПІДВИщення кваліфікації. Стаж роботи монтажником устаткування металургійних заводів 3 розряду не менше 1 року.
Знає та застосовує у діяльності: способи перевіряння габаритів фундаментів під устаткування середньої складності та методи монтажу цього устаткування; способи користування механізованим інструментом спеціального призначення; способи вивіряння монтувального устаткування; способи гідравлічного випробовування; способи стропування та переміщання вантажів; будову устаткування, що монтується; сортамент труб, що застосовуються у централізованих системах густого та рідкого змащування, емульсійних, гідравлічних пневматичних установок; сортамент матеріалів, що застосовуються під час травлення труб; способи приготування травильних розчинів і травлення труб; будову, призначення та способи монтажу систем густого та рідкого змащування, емульсійних, гідравлічних і пневматичних установок, розрахованих на робочий тиск до 4 МПа (40 кгс/см2).
Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує роботи середньої складності з монтажу технологічного устаткування і конструкцій, що пов'язані з ним.
Приклади робіт
Стропування, переміщання, укладання та розстроповування устаткування масою до 25 т з використанням універсальних засобів такелажу та підйомних кранів. Зовнішній огляд фундаменту. Розмічання деталей середньої складності. Шліфування поверхонь деталей. Розкручування отворів. Притирання ущільнювальних поверхонь в арматурі діаметром до 100 мм, установлювання арматури діаметром до 100 мм. Набивання сальників. Пришабровування деталей і поверхонь під контролем робітника вищої кваліфікації. Відпалювання та відпускання деталей. Скріплювання транспортних стрічок і пасів. Виконання найпростіших способів вивіряння. Гідравлічне та пневматичне випробування устаткування, розрахованого на робочий тиск до 4 МПа (40 кгс/см2). Налагоджування устаткування. Монтаж затворів бункерів, шиберів агломерату та добавок, перекидного лотка, укриття грохота агломерату та коксу бункерної естакади, жолобів для заливання чавуну, столів для набору стопорів, жолобів для випускання сталі та шлаку; площадок, сходів і захисних кожухів міксера, стендів для шлакових ковшів, газорегулювальних пристроїв вакуум-камер агломераційної машини, прийомних плит агломерату, решіток на воронках для осипання агломерату; підпор, буферів, амортизаторів, гратознімачів, дозаторів, сортувальників, викидачів, перекривачів для труб та дрібногатункового металу; апаратів лудильних, дробоструминних, піскоструминних, лакованих, безперервного травлення та відпалювання; допоміжних механізмів, скидачів труб, карманів і приймачів; підводів від магістрального трубопроводу густого змащування до живильників, золотників густого змазування, покажчиків витікання масла, обвідних патрубків і перемичок між ваннами; гідропанелей масою до 0,5 т, зливальної арматури діаметром понад 150 мм, фасонних деталей трубопроводів масою до 0,5 т, металоконструкцій димовідсмоктувальних установок електросталеплавильних печей; кожухів димовідбору (готові секції), металоконструкцій підвісних склепінь, заслонок вікон з механізмами підйому, водяних та пісочних затворів з ножами, водоохолоджуючих екранів, гарнітури нагрівальних печей з крокуючим подом, захисних кожухів, контрвантажів накопичувальних (петлевих) веж та плітовин, шаберів запірних вертикальних протяжних печей світлого випалу.