Категорія - Робітники | Галузь - Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи
Інструкція для посади "Монтажник устаткування металургійних заводів 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 25 від 08.08.2002 р., N 218 від 22.12.2003 р., N 149 від 29.08.2003 р., листом Державного комітету з будівництва та архітектури N 8/7-1216 від 15.12.2004 р., наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства N 9 від 02.12.2005 р., N 163 від 10.05.2006 р. N 399 від 05.12.2006 р., наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 558, 28.12.2010)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 13.10.1999 р. N 249. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2000 р. Статус документа - 'діючий'. | |
Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або одержання професії безпосередньо на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи монтажником устаткування металургійних заводів 2 розряду не менше 1 року.
Знає та застосовує у діяльності: сортамент матеріалів, що застосовуються; способи виконання нескладних монтажних робіт; будову та правила користування простими такелажними засобами; типи та основні параметри станцій і систем густого та рідкого змащування, емульсійних, гідравлічних і пневматичних установок; будову, призначення та способи монтажу ручних станцій і фільтрів густого змащування, зливальної арматури гідравлічних установок; механізований інструмент.
Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує прості роботи під час монтажу технологічного устаткування і конструкцій, що пов'язані з ним.
Приклади робіт
Розмічання деталей за шаблоном. Складання нарізних і фланцевих з'єднань. Виготовляння підкладок і прокладок за заданими розмірами. Виправляння металоконструкцій. Кріплення стиків монтажними болтами. Зачищання трубних гнізд, відпалювання та оброблення кінців труб. Стропування інвентарними стропами, переміщання, укладання та розстроповування устаткування масою до 10 т з використанням простих такелажних засобів (блоки, важільні лебідки). Нанесення експлуатаційного змащування. Промивання деталей і вузлів у розчинниках. Монтаж стаціонарних жолобів чавуну і шлаку, люків лазу пилоуловлювачів доменних печей; засувок, шиберів, дросельних клапанів газопроводу мартенівських печей; люків і лазів міксера, чавунно-плитного настилу під конвектор; решіток на воронках для осипання агломерату; бортів рольгангів, плитного настилу, ванн для травлення та промивання труб; ручних станцій і фільтрів густого змащування; змивної арматури систем гідравліки діаметром до 150 мм, робочих вікон та установок для пропалювання льоток електропечей, піддонів печей.