Категорія - Робітники | Галузь - Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи
Інструкція для посади "Електрогазозварник 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 25 від 08.08.2002 р., N 218 від 22.12.2003 р., N 149 від 29.08.2003 р., листом Державного комітету з будівництва та архітектури N 8/7-1216 від 15.12.2004 р., наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства N 9 від 02.12.2005 р., N 163 від 10.05.2006 р. N 399 від 05.12.2006 р., наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 558, 28.12.2010)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 13.10.1999 р. N 249. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2000 р. Статус документа - 'діючий'. | |
Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта та підвищення кваліфікації. Стаж роботи електрогазозварником 4 розряду не менше 1 року.
Знає та застосовує у діяльності: електричні схеми та конструкції різних зварювальних машин, автоматів, напівавтоматів і джерел живлення; технологічні властивості металів, що зварює, включаючи високолеговані сталі, а також наплавленого металу та металу, який підлягає струганню; технологічну послідовність накладання зварних швів; вплив термічного оброблення на властивості зварного шва; правила різання під водою.
Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує ручне дугове та плазмове зварювання відповідальних складних будівельних і технологічних конструкцій, що працюють у складних умовах. Виконує кисневе та плазмове прямолінійне і горизонтальне різання особливо складних деталей з різних марок сталей, кольорових металів і сплавів за розміткою вручну з обробленням кромок під зварювання, у тому числі із застосуванням спеціальних флюсів. Виконує автоматичне зварювання особливо відповідальних будівельних і технологічних конструкцій, що працюють під динамічними та вібраційними навантаженнями. Виконує механізоване зварювання відповідальних складних будівельних і технологічних конструкцій, що працюють у важких умовах. Зварює відповідальні конструкції у блочному виконанні в усіх просторових положеннях зварного шва. Зварює і наплавляє тріщини та раковини у тонкостінних виробах із важкодоступними для зварювання місцями. Виконує термооброблення газовим пальником зварених стиків після зварювання. Читає креслення особливо складних зварних просторових металоконструкцій.
Приклади робіт
Зварювання: апаратів і посудин з вуглецевих сталей, що працюють під тиском, та з легованих сталей, що працюють без тиску; арматури несучих залізобетонних конструкцій (фундаменти, колони, перекриття тощо); баків унікальних потужних трансформаторів, включаючи приварювання підіймальних гаків, домкратних скоб, нержавіючих плит, що працюють під динамічними навантаженнями; балок і траверс візків кранів та балансирів; прогонних балок мостових кранів вантажопідйомністю до 30 т; хребтових, буферних, шворневих балок, рам візків локомотивів і вагонів; блоків будівельних і технологічних конструкцій з листового металу (повітронагрівачі, скрубери, сепаратори, реактори тощо); змійовиків з червоної міді; колон, бункерів, кроквяних і підкроквяних ферм, балок, естакад тощо; гірничопрохідницьких комплексів, навантажувальних машин, блокоукладальників, шахтних електровозів; корпусів головок, траверс та інших складних вузлів пресів і молотів, а також роторів з діаметром понад 3500 мм; основин з високолегованих бурових труб під бурові вишки та тридизельні приводи; опорних плит крокуючих екскаваторів; складних пресформ (підварювання у важкодоступних місцях); рам і вузлів автомобілів і дизелів, шворневих і піддизельних локомотивів; стиків випусків арматури елементів несучих складних залізобетонних конструкцій; шин, стрічок, компенсаторів до них з кольорових металів; щогл, бурових та експлуатаційних вишок під час монтажу. Наплавлення: арматури трубопровідної запірної з високоолов'яних бронз та кременистої латуні - під пробний тиск понад 5,0 МПа (48,4 атм); дефектів на корпуси, кришки, трійники, коліна, циліндри чавунні.