Категорія - Робітники | Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Терміст на установках СВЧ 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р. Статус документа - 'діючий'. | |
Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією терміста на установках СВЧ 3 розряду - не менше 1 року.
Знає та застосовує у діяльності: будову апаратури закритих розподільних пристроїв та цехової підстанції; схему, конструкцію та спосіб керування високочастотними генераторами; схеми розподілення струмів високої та промислової частоти; потужність установлених трансформаторів і генераторів; допустимі режими роботи генераторів; правила вибору найвигіднішого режиму нагрівання та охолодження; основи знань про структурні зміни в сталях; зміни структури сталі залежно від швидкості нагрівання та температури; причини деформації та тріщин деталей в процесі термооброблення і заходи щодо їх запобігання; будову приладів для визначення температури нагрівання металів та охолоджувального середовища і правила користування ними; температуру гартування, нормалізації та відпуску сталей на установках струмів високої частоти та в термічних печах; види і способи термічного оброблення.
Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує поверхневе гартування на різноманітних установках СВЧ струмами високої та промислової частоти складних і відповідальних деталей та інструменту. Готує і налагоджує гартувальні установки і апарати різних типів. Усуває дефекти в роботі установок та визначає готовність агрегатів до роботи.
Приклади робіт
Бугелі фігурні довжиною понад 250 мм - гартування та відпуск. Важілі фігурні довжиною понад 250 мм - гартування та відпуск. Вали колінчасті двигунів потужністю до 60 кВт (80 к.с.), вали розподільні та шестірні до них, вінця маховика для дизелів - гартування та відпуск. Водила - гартування та відпуск. Гільзи блоку тракторів - гартування та відпуск. Корпуси фігурні - гартування та відпуск. Куліси та втулки дишлові, золотникові та балансирів паровозів, деталі тепловозів, шестірні і вали приводів насосів рухомого складу - гартування. Матриці, пуансони складні - гартування. Ножі гільйотинних ножиць довжиною до 600 мм - гартування. Осі довжиною понад 500 мм - гартування. Поводки східчасті довжиною понад 350 мм - гартування та відпуск. Розгортки, мітчики довжиною понад 250 мм - гартування та відпуск. Станини верстатів довжиною до 2500 мм - гартування. Фрези модульні та черв'ячні діаметром понад 150 мм - гартування та відпуск. Шестірні діаметром понад 300 до 500 мм - гартування та відпуск. Штаби ковзання скребкових транспортерів довжиною до 6000 мм - гартування. Штоки довжиною понад 300 мм - гартування та відпуск.