Категорія - Робітники | Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Терміст на установках СВЧ 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р. Статус документа - 'діючий'. | |
Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією терміста на установках СВЧ 4 розряду - не менше 1 року.
Знає та застосовує у діяльності: будову лампових генераторів, гартувальних силових трансформаторів та конденсаторів різних конструкцій; конструкцію універсальних та спеціальних пристроїв; потужність установлених трансформаторів і генераторів; діаграму стану залізовуглецевих сплавів; хімічний склад металів та їх властивості; вплив спеціальних складів в сталях на режим термооброблення.
Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує одночасне нагрівання декількох ділянок деталей складної конфігурації до різних температур з наступним гартуванням та самовідпуском. Виконує термічне оброблення на різних за конструкцією установках СВЧ струмами високої і промислової частоти різних дорогоцінних, відповідальних та особливо складних деталей виробів і інструменту зі сталей різних марок. Гартує різні деталі контактним способом. Підготовляє та налагоджує верстати та високочастотні агрегати. Усуває дефекти в роботі складних установок та пристроїв до них. Налагоджує генератор на оптимальний режим роботи.
Приклади робіт
Вали колінчасті двигунів потужністю понад 60 кВт (80 к.с.), розподільні вали, валики паливного насоса - гартування та відпуск. Кулачки виштовхування гайковисадних автоматів - гартування. Ножі гільйотинних ножиць довжиною понад 600 мм - гартування. Півосі автомобілів, тракторів, комбайнів - гартування та відпуск. Пінолі діаметром 320 мм та довжиною 700 мм - гартування. Пуансони гайковисадних автоматів - гартування. Станини верстатів довжиною понад 2500 мм - гартування. Фрези дискові - гартування. Шестірні діаметром понад 500 мм - гартування та відпуск. Штаби ковзання скребкових транспортерів довжиною понад 6000 мм - гартування.