Категорія - Робітники | Галузь - Загальні професії працівників виробництв харчової промисловості
Інструкція для посади "Пресувальник-формувальник харчової продукції 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 7. Загальні професії працівників виробництв харчової промисловості", що затверджен постановою Державного комітету України по харчовій промисловості 19.02.1997. Погоджений Міністерством праці України, Міністерством сільського господарства і продовольства України, Міністерством рибного господарства України. Статус документа - 'діючий'. | |
Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією пресувальника-формувальника харчової продукції 1 розряду - не менше 0,5 року.
Знає та застосовує у діяльності: технологічний режим формування, штампування, пресування; види сировини; вимоги до якості пресованої продукції; будову та правила обслуговування і регулювання пресів, допоміжного устаткування; призначення контрольно-вимірювальних приладів.
Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес формування, штампування, ущільнення, змінення форми сипких або твердих мас у брикети, бруски, кубики на штампувальних, роликових, гвинтових, важільних ручних і інших пресах без зв'язуючих речовин або пресує продукцію в кіпи, паки на пресах різної конструкції. Запускає, зупиняє, завантажує прес, заповнює форми продуктом. Регулює режим тиску на пресах залежно від складу і якості продукту, що пресується, за показаннями контрольно-вимірювальних приладів, надходження продукту з дозаторів на прес. Підігріває матриці. Перевіряє органолептично якість пресування. Вивантажує продукт із пресу, перевіряє вагу та густину брикетів. Транспортує готову продукцію на наступні операції, лом на повторну переробку. Знімає після пресування болванки і воронки. Змащує і протирає устаткування, усуває несправності в його роботі.
Приклади робіт
Пресування-формування сухого жому, харчових концентратів, компактної косметики, кофеїнового матеріалу, тютюнової сировини, сушених фруктів і овочів, хмелю.