Категорія - Робітники | Галузь - Загальні професії працівників виробництв харчової промисловості
Інструкція для посади "Пресувальник-формувальник харчової продукції 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 7. Загальні професії працівників виробництв харчової промисловості", що затверджен постановою Державного комітету України по харчовій промисловості 19.02.1997. Погоджений Міністерством праці України, Міністерством сільського господарства і продовольства України, Міністерством рибного господарства України. Статус документа - 'діючий'. | |
Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією пресувальника-формувальника харчової продукції 2 розряду - не менше 1 року.
Знає та застосовує у діяльності: технологію формування та пресування; вимоги до якості, ваги, зовнішнього вигляду пресованої і формованої продукції; види, властивості та склад продукту; будову, правила обслуговування та регулювання роботи пресів, допоміжного устаткування; правила вибивання продукції без пошкодження форм; органолептичні методи оцінки якості напівфабрикату і готової продукції.
Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес формування сипких, порошкоподібних, твердих та пастоподібних продуктів у брикети, бруски, цеглини, кубики, жмути, трубки, гранули на ротаційних і гідравлічних пресах періодичної і безперервної дії, на механічних пресах із застосуванням зв'язуючих речовин під тиском або на автоматичних пресах. Рівномірно подає з дозаторів або транспортерами сировину на пресформи, насосами по трубопроводах воду, емульсії або масло (олію). Установлює та регулює режим пресування залежно від складу продукту і якості. Прогріває камери-матриці пресів та шнеки-змішувачі. Контролює режим нагрівання, охолодження, тиск за показаннями контрольно-вимірювальних приладів. Перевіряє органолептично якість продукту пресування, густину брикетів, брусків, кусків, плиток, кубиків, гранул і т.ін. Завантажує прес або розбирає прес-форми. Дістає або вибиває готовий продукт із пресформ вручну або гідровибиванням. Веде облік випуску продукції. Відсортовує деформований продукт. Ріже вироби. Транспортує пресовані продукти на наступні операції або на склад.
Приклади робіт
Формування комбікормових брикетів, брусків і кусків мила, цукру-рафінаду.