Категорія - Робітники | Галузь - Переробка нафти, нафтопродуктів, газу, сланців, вугілля. Обслуговування магістральних трубопроводів
Інструкція для посади "Приладист 8-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 21. Переробка нафти, нафтопродуктів, газу, сланців, вугілля. Обслуговування магістральних трубопроводів", що затверджен наказом Міненергетики України 22.12.1999 N 15-4315. Погоджен Міністерством праці та соціальної політики України. Статус документа - 'діючий'. | |
Кваліфікаційні вимоги
Вища освіта (молодший спеціаліст). Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією приладиста 7 розряду не менше 2 років.
Знає та застосовує у діяльності: складні системи автоматичного вимірювання і регулювання технологічних процесів за допомогою розподільчих систем керування, систем відеокерування і мікропроцесорної техніки; основи теорії автоматичного регулювання і сучасної електронної техніки: способи і методи коректування технологічних і тестових програм; методи розрахунків, які пов'язані з вибором оптимальних режимів роботи обладнання, заміною елементів схем електричних, електронних і телемеханіки; технологічний процес і принципи роботи технологічних комплексів і установок; інструкцію з охорони праці по професії та видах робіт.
Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Обслуговує і комплексно налагоджує мікропроцесорну техніку, функціональні електронні блоки (із складними гідравлічними, вакуумними, кінематичними і радіоелектронними схемами), розподільчі системи керування і системи відеокерування складними технологічними комплексами та установками з переробки нафти, нафтопродуктів, сланців, газу і вугілля, системи визначення та регулювання витрат нафти, газу і нафтопродуктів. Налагоджує і ремонтує комп'ютерні системи технологічного комплексу та установок. Проводить діагностику, перевірку взаємодії різних блоків і систем, виявляє та усуває несправності в роботі обладнання і дефекти в системі інформаційного забезпечення. Стежить за ритмічною роботою всіх засобів автоматизації технологічного комплексу і установок, а також математичного забезпечення контролю параметрів технологічного процесу. Аналізує і систематизує відмови і пошкодження електронних і відеосистем і розробляє заходи з підвищення надійності їх експлуатації. Контролює стан електронних систем за допомогою програмно-технічних тестів. Керує роботою робітників нижчої кваліфікації. Веде технічну документацію з експлуатації електронної техніки і відеосистем. Бере участь у пуску складних технологічних комплексів і установок.