Категорія - Робітники | Галузь - Житлове та комунальне господарство населених пунктів
Інструкція для посади "Озеленювач 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 87. Житлове та комунальне господарство населених пунктів. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітета України по житлово-комунальному господарству 09.07.2004 р. N 132, наказом Держжитлокомунгоспу України 22.11.2004 р. N 210, наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства 08.12.2009 р. N 387, наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України 23.12.2010 р. N 464)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 14.06.1999 р. N 144. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Статус документа - 'діючий'. | |
Кваліфікаційні вимоги
Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією озеленювача 1 розряду - не менше 0,5 року.
Знає та застосовує у діяльності: правила і способи виконання земляних робіт у міських умовах; найпростіші способи догляду за рослинами; правила поводження з вантажами, які потребують певної обережності; техніку збирання жолудів; способи планування "на око" площ, грядок, доріжок.
Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує прості роботи з підготовки ґрунту і добрив вручну. Викопує садильні ями і канави у розталому ґрунті для садіння деревно-чагарникових рослин. Здійснює снігозатримання. Очищає насіння декоративних рослин. Прополює деревно-чагарникові рослини. Виконує горизонтальне планування площ, грядок і доріжок "на око". Поливає дерева, кущі і газонні трави ручним способом. Корчує пеньки вручну.
Приклади робіт
Ґрунт рослинний - заготівля. Ґрунт - штикування, розпушування, вирівнювання та коткування під посадку зелених насаджень. Грядки і борозни для висівання насіння і садіння рослин - улаштування. 4. Дерева, кущі, саджанці багатолітніх рослин - заготівля з грудкою землі розміром 0,5 x 0,4 м та 0,8 x 0,6 м, садіння, підгортання і розгортання. 5. Дерен - заготівля вручну. Дивани садові - пофарбування. Жолуді - збирання. Квіти горшкові - встановлення в ґрунт, очищення від зів'ялого листя. Кілки - встановлення. Крони дерев - очищення від снігу. Матеріал садильний деревно-чагарникових і багатолітніх рослин - тимчасове прикопування і розгортання. Оранжерея - промивання скла, очищання його від снігу. Парникові мати, ящики пікірувальні, етикетки - виготовлення. Рами парникові - складання у штабелі. Решітки - зняття з пристовбурних кіл. Рослини декоративні, дерева, кущі - притінення, прополювання, розпушування, підготовка до викопування. Видалення кореневих паростків. Рослини чагарникові - навантаження, розвантаження, транспортування. Штамби і гілки скелетні - очищення від кори.