Категорія - Робітники | Галузь - Житлове та комунальне господарство населених пунктів
Інструкція для посади "Озеленювач 1-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 87. Житлове та комунальне господарство населених пунктів. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітета України по житлово-комунальному господарству 09.07.2004 р. N 132, наказом Держжитлокомунгоспу України 22.11.2004 р. N 210, наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства 08.12.2009 р. N 387, наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України 23.12.2010 р. N 464)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 14.06.1999 р. N 144. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Статус документа - 'діючий'. | |
Кваліфікаційні вимоги
Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.
Знає та застосовує у діяльності: правила поводження з ручним садильним інвентарем під час виконання найпростіших робіт у зеленому господарстві; норми, правила навантажування і транспортування вантажів; найменування вантажів та правила їх укладання; особливості підготовки тари під посів дрібного квіткового насіння і пікірування рослин; правила догляду за малими архітектурними формами.
Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує підсобні допоміжні роботи, пов'язані з прибиранням і очищенням садових доріжок, квітників та інших озеленених площ від листя, сучків, сміття і снігу. Забезпечує робочі місця садивним матеріалом, добривами та інвентарем. Бере участь у сортуванні різноманітних вантажів і складанні їх у відведених місцях. Ущільнює і розвантажує сніг. Доглядає за малими архітектурними формами. Відколює лід. Посипає доріжки піском вручну. Готує печі для випалювання горщиків ручним способом.
Приклади робіт
Вантажі невідповідальні - навантаження і розвантаження. Газони, квітники, садові доріжки, кювети - очищення від листя, сучків і сміття, скошеної трави. Горщики, ящики - затарювання, миття, прибирання і укладання їх у штабелі. Дивани садові - розміщення і встановлення. Кілки - прибирання. Листя - укладання в штабелі для компостування. Саджанці, сіянці, живці - рознесення на місця садіння, вмочування коріння у розчин глини, зв'язування в жмути і розв'язування. Стелажі і тара - підготовка до садіння, очищення від землі. Ями - засипання їх землею з перекиданням і трамбуванням ґрунту, вирівнюванням поверхні.