Категорія - Робітники | Галузь - Хіміко-фотографічні виробництва
Інструкція для посади "Апаратник-відливальник кінофотооснови і техплівок 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 29. Хіміко-фотографічні виробництва", що затверджен Наказом Міністерства промислової політики України 28.09.2006 N 308. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Статус документа - 'діючий'. | |
Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією апаратника-відливальника кінофотооснови і техплівок 2 розряду - не менше 1 року.
Знає та застосовує у діяльності: технологічний процес виготовлення хімічних розчинів, колодію, нанесення шарів лаку та підшарка; фізико-хімічні властивості та призначення всіх розчинів підшарування, колодію, лаку, кінофотооснови; схему заправляння відливальної, підшарувальної машини, принцип дії устаткування та контрольно-вимірювальних приладів.
Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде технологічний процес виготовлення колодію для кінофотооснови на стадіях комплектації та завантаження сировини, знепузирювання та термостатування. Веде процес виготовлення протиореольних шарів; процес поливання протиореольних шарів на кінофотооснову та технічні плівки; процес підшарування, лакування, сушіння та намотування кінофотооснови і плівок промислово-технічного призначення на відливальній машині. Підвозить плівкоутворюючі речовини, пластифікатори і важкі розчинники. Розфасовує, зважує та завантажує сировину в малаксери. Стежить за роботою бойлерних установок, підігрівників колодію, помп, за температурою у приміщеннях термостатування, за тиском на фільтрах. Регулює швидкість проходження колодію через підігрівачі та підтримує у них задану температуру. Подає колодій на віддивальні машини. Завантажує сировину в реактори, перемішує розчини. Фільтрує та подає готові розчини в витратні ємкості. Обслуговує камери нанесення шарів, сушильні барабани, каландри, розмотувальний і змотувальний механізми, намотувальні візки, струмознімачі. Доставляє лаки з підшарувального відділення. Регулює швидкість, термоповітряні режими, натягування основи, надходження підшару, лаків, розчинів, щільність намотування основи. Готує відливальну машину до пуску, склеює основу з заправним кінцем, супроводжує місця склеювання. Відбирає проби на лабораторні випробування. Миє інвентар, устаткування. Забезпечує відливальну машину намотувальними візками. Здає готову продукцію на склад.