Інструкція для посади "Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування 6-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 1. Професії працівників, що є загальними для всіх видів економічної діяльності", що затверджен наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 29 грудня 2004 р. N 336. Статус документа - 'діючий'. | |
Передмова до посадової інструкції
0.1. Документ набирає в чинності з моменту затвердження.
0.2. Розробник документу: _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _.
0.3. Документ узгоджений: _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _.
0.4. Періодична перевірка даного документу здійснюється з інтервалом, що не перевищує 3 роки.
1. Загальні положення
1.1. Посада "Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування 6-го розряду" відноситься до категорії "Робітники".
1.2. Кваліфікаційні вимоги - неповна вища освіта (молодший спеціаліст) без вимог до стажу роботи. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією електромонтера з ремонту та обслуговування електроустаткування 5 розряду - не менше 1 року.
1.3. Знає та застосовує у діяльності:
- конструкцію, електричні схеми, способи і правила перевірки на точність різних електричних машин, електроапаратів, електроприводів будь-якої потужності і напруги та автоматичних ліній;
- схеми телекерування та автоматичного регулювання та способи їх налагодження;
- будову і конструкцію складних реле та приладів електронної системи;
- правила обслуговування ігнітронних зварювальних апаратів з електронікою, ультразвукових, електроімпульсних і електронних установок;
- методи комплексних випробувань електромашин, електроапаратів і електроприладів;
- правила складання електричних схем та іншої технічної документації на електроустаткування в мережі електроживлення;
- електричні схеми первинної і вторинної комутації розподільних пристроїв;
- принцип дії захисту з високочастотними блокуваннями;
- схеми стабілізаторів напруги, напівпровідникових, селенових випрямлячів і телеметричного керування оперативним освітленням і пультів оперативного керування;
- правила охорони праці в обсязі кваліфікаційної групи III.
1.4. Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування 6-го розряду призначається на посаду та звільняється з посади наказом по організації (підприємству/організації).
1.5. Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування 6-го розряду підпорядковується безпосередньо _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ .
1.6. Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування 6-го розряду керує роботою _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ .
1.7. Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування 6-го розряду під час відсутності, заміщається особою, призначеною в установленому порядку, яка набуває відповідних прав і несе відповідальність за належне виконання покладених на нього обов'язків.
2. Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
2.1. Розбирає, здійснює капітальний ремонт, складає, встановлює і проводить центрування високовольтних електричних машин та електроапаратів різних типів і систем напругою понад 15 кВ.
2.2. Обслуговує виробничі дільниці або цехи з особливо складними схемами первинної і вторинної комутації та дистанційного керування.
2.3. Налагоджує, ремонтує і регулює відповідальні, особливо складні та експериментальні схеми технологічного устаткування, складні електричні схеми автоматичних ліній, а також відповідальні й експериментальні електричні машини, електроапарати, електроприлади та електричні схеми унікального і прецизійного металообробного устаткування.
2.4. Обслуговує, налагоджує і регулює електричні самописні та електронні прилади.
2.5. Обслуговує і налагоджує ігнітронні зварювальні апарати з електронікою, ультразвукові, електронні, електроімпульсні установки особливо складного захисту, пристрої автоматичного включення резерву, а також складні схеми із застосуванням напівпровідникових установок на транзисторних і логічних елементах.
2.6. Перевіряє класи точності вимірювальних трансформаторів.
2.7. Виконує роботи з ремонту, монтажу та демонтажу кабельних ліній у спеціальних трубопроводах, заповнених маслом або газом під тиском.
2.8. Здійснює складні епоксидні кінцеві обробки у високовольтній кабельній мережі, а також монтаж з'єднувальних муфт між мідними та алюмінієвими кабелями.
2.9. Здійснює комплексні випробування електродвигунів, електроапаратів трансформаторів різної потужності після капітального ремонту.
2.10. Готує відремонтоване електроустаткування до здавання в експлуатацію.
2.11. Знає, розуміє і застосовує діючі нормативні документи, що стосуються його діяльності.
2.12. Знає і виконує вимоги нормативних актів про охорону праці та навколишнього середовища, дотримується норм, методів і прийомів безпечного виконання робіт.
3. Права
3.1. Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування 6-го розряду має право вживати дії для запобігання та усунення випадків будь-яких порушень або невідповідностей.
3.2. Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування 6-го розряду має право отримувати всі передбачені законодавством соціальні гарантії.
3.3. Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування 6-го розряду має право вимагати сприяння у виконанні своїх посадових обов'язків і здійсненні прав.
3.4. Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування 6-го розряду має право вимагати створення організаційно-технічних умов, необхідних для виконання посадових обов'язків та надання необхідного обладнання та інвентарю.
3.5. Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування 6-го розряду має право знайомитися з проектами документів, що стосуються його діяльності.
3.6. Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування 6-го розряду має право запитувати і отримувати документи, матеріали та інформацію, необхідні для виконання своїх посадових обов'язків і розпоряджень керівництва.
3.7. Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування 6-го розряду має право підвищувати свою професійну кваліфікацію.
3.8. Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування 6-го розряду має право повідомляти про виявлені в процесі своєї діяльності порушення і невідповідності і вносити пропозиції щодо їх усунення.
3.9. Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування 6-го розряду має право ознайомлюватися з документами, що визначають права та обов'язки за займаною посадою, критерії оцінки якості виконання посадових обов'язків.
4. Відповідальність
4.1. Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування 6-го розряду несе відповідальність за невиконання або несвоєчасне виконання покладених цією посадовою інструкцією обов`язків та (або) невикористання наданих прав.
4.2. Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування 6-го розряду несе відповідальність за недотримання правил внутрішнього трудового розпорядку, охорони праці, техніки безпеки, виробничої санітарії та протипожежного захисту.
4.3. Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування 6-го розряду несе відповідальність за розголошення інформації про організацію (підприємство/установу), що відноситься до комерційної таємниці.
4.4. Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування 6-го розряду несе відповідальність за невиконання або неналежне виконання вимог внутрішніх нормативних документів організації (підприємства/установи) та законних розпоряджень керівництва.
4.5. Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування 6-го розряду несе відповідальність за правопорушення, скоєні в процесі своєї діяльності, в межах, встановлених чинним адміністративним, кримінальним та цивільним законодавством.
4.6. Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування 6-го розряду несе відповідальність за завдання матеріального збитку організації (підприємству/установі) в межах, встановлених чинним адміністративним, кримінальним та цивільним законодавством.
4.7. Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування 6-го розряду несе відповідальність за неправомірне використання наданих службових повноважень, а також використання їх в особистих цілях.
5. Приклади робіт
5.1. Апаратура автоматична дозувальна для рідких компонентів з електронним реле і терморегуляторами - перевірка, ремонт та налагодження електросхеми.
5.2. Генератори постійного струму - капітальний ремонт, регулювання і налагодження.
5.3. Електроприводи зі складними схемами керування - дистиліграфування режимів роботи.
5.4. Колектори машин постійного струму - складання, виготовлення шаблонів і доведення пластин колектора вручну.
5.5. Крани портальні, контейнерні перевантажувачі - капітальний ремонт електроустаткування.
5.6. Лінії автоматичні металорізальних верстатів - складний ремонт і налагодження електросхеми.
5.7. Лінії поточні з багатодвигунними, синхронізованими і автоматизованими приводами - ремонт і налагодження.
5.8. Машини електрозварювальні шовні, багатоточкові - ремонт і налагодження.
5.9. Печі електроплавильні і гартувальні установки високочастотні - перевірка, усунення несправностей і налагодження.
5.10. Прилади та апарати електронної системи - ремонт і налагодження схеми.
5.11. Реле електронної башти гасіння коксохімічних заводів - ремонт, установлення і налагодження.
5.12. Рентгеноапарати - перевірка, усунення дефектів і налагодження.
5.13. Системи тиристорного керування - налагодження.
5.14. Спредери, вантажопідйомні електромагніти - капітальний ремонт, регулювання і налагодження електроустаткування.
5.15. Схеми електричні автоматичного дистанційного керування - перевірка, ремонт і налагодження.
5.16. Схеми складні електричні із застосуванням електроніки і фотоелементів - перевірка, ремонт і налагодження.