Інструкція для посади "Електромонтер з ремонту апаратури релейного захисту й автоматики 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 62. Виробництво та розподілення електроенергії. (Із змінами та доповнення, внесеними наказом Міністерства палива та енергетики України від 8 вересня 2003 року N 462), (із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства палива та енергетики N 196 від 08.04.2009)", що затверджен наказом Міністерства палива та енергетики України 16.03.2001 N 19. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Статус документа - 'діючий'. | |
Передмова до посадової інструкції
0.1. Документ набирає в чинності з моменту затвердження.
0.2. Розробник документу: _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _.
0.3. Документ узгоджений: _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _.
0.4. Періодична перевірка даного документу здійснюється з інтервалом, що не перевищує 3 роки.
1. Загальні положення
1.1. Посада "Електромонтер з ремонту апаратури релейного захисту й автоматики 4-го розряду" відноситься до категорії "Робітники".
1.2. Кваліфікаційні вимоги - професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією електромонтера з ремонту апаратури релейного захисту й автоматики 3 розряду - не менше 1 року.
1.3. Знає та застосовує у діяльності:
- технічні характеристики устаткування, що обслуговується;
- види пошкоджень в електричних установках;
- умови вибіркової дії захисних пристроїв;
- конструкції електромагнітних і індукційних реле;
- принципові схеми керування і сигналізації вимикачів з дистанційним приводом;
- схеми ємнісних подільників напруги;
- вимоги до точності трансформаторів струму;
- призначення і основні вимоги до максимального струмового захисту, струмової відсічки, максимально-направленого захисту, диференціального, газового, дистанційного захисту;
- призначення пристроїв автоматичного повторного ввімкнення (АПВ);
- призначення автоматичного ввімкнення резерву (АВР) і основні вимоги до АВР;
- основні параметри і схеми ввімкнення напівпровідникових приладів (діоди, транзистори, тиристори);
- апаратуру для перевірки захистів;
- розрахунки в межах побудови геометричних кривих для регулювання апаратів релейного захисту;
- поводження з комплектними випробувальними пристроями для перевірки захистів;
- основи електроніки і напівпровідникової техніки.
1.4. Електромонтер з ремонту апаратури релейного захисту й автоматики 4-го розряду призначається на посаду та звільняється з посади наказом по організації (підприємству/організації).
1.5. Електромонтер з ремонту апаратури релейного захисту й автоматики 4-го розряду підпорядковується безпосередньо _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ .
1.6. Електромонтер з ремонту апаратури релейного захисту й автоматики 4-го розряду керує роботою _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ .
1.7. Електромонтер з ремонту апаратури релейного захисту й автоматики 4-го розряду під час відсутності, заміщається особою, призначеною в установленому порядку, яка набуває відповідних прав і несе відповідальність за належне виконання покладених на нього обов'язків.
2. Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
2.1. Здійснює розбирання, ревізію, складання, технічне обслуговування і усуває дефекти устаткування, змонтованого на панелях релейного захисту середньої складності.
2.2. Ремонтує і регулює реле середньої складності із розкриттям реле, усуненням дефектів механізму кінематики, електричної схеми, регулюванням, балансуванням, заміною деталей.
2.3. Здійснює частковий ремонт пристроїв складних захистів.
2.4. Ремонтує і здійснює технічне обслуговування комплектних випробувальних приладів для перевірки захистів середньої складності, пристроїв електромагнітної і електромеханічної блоківок.
2.5. Здійснює складання випробувальних схем для перевірки, налагодження релейних захистів середньої складності, пристроїв автоматики, вимірювальних трансформаторів і випробовування ізоляції кіл вторинної комутації з напівпровідниковими приладами та інтегральними мікросхемами.
2.6. Знає, розуміє і застосовує діючі нормативні документи, що стосуються його діяльності.
2.7. Знає і виконує вимоги нормативних актів про охорону праці та навколишнього середовища, дотримується норм, методів і прийомів безпечного виконання робіт.
3. Права
3.1. Електромонтер з ремонту апаратури релейного захисту й автоматики 4-го розряду має право вживати дії для запобігання та усунення випадків будь-яких порушень або невідповідностей.
3.2. Електромонтер з ремонту апаратури релейного захисту й автоматики 4-го розряду має право отримувати всі передбачені законодавством соціальні гарантії.
3.3. Електромонтер з ремонту апаратури релейного захисту й автоматики 4-го розряду має право вимагати сприяння у виконанні своїх посадових обов'язків і здійсненні прав.
3.4. Електромонтер з ремонту апаратури релейного захисту й автоматики 4-го розряду має право вимагати створення організаційно-технічних умов, необхідних для виконання посадових обов'язків та надання необхідного обладнання та інвентарю.
3.5. Електромонтер з ремонту апаратури релейного захисту й автоматики 4-го розряду має право знайомитися з проектами документів, що стосуються його діяльності.
3.6. Електромонтер з ремонту апаратури релейного захисту й автоматики 4-го розряду має право запитувати і отримувати документи, матеріали та інформацію, необхідні для виконання своїх посадових обов'язків і розпоряджень керівництва.
3.7. Електромонтер з ремонту апаратури релейного захисту й автоматики 4-го розряду має право підвищувати свою професійну кваліфікацію.
3.8. Електромонтер з ремонту апаратури релейного захисту й автоматики 4-го розряду має право повідомляти про виявлені в процесі своєї діяльності порушення і невідповідності і вносити пропозиції щодо їх усунення.
3.9. Електромонтер з ремонту апаратури релейного захисту й автоматики 4-го розряду має право ознайомлюватися з документами, що визначають права та обов'язки за займаною посадою, критерії оцінки якості виконання посадових обов'язків.
4. Відповідальність
4.1. Електромонтер з ремонту апаратури релейного захисту й автоматики 4-го розряду несе відповідальність за невиконання або несвоєчасне виконання покладених цією посадовою інструкцією обов`язків та (або) невикористання наданих прав.
4.2. Електромонтер з ремонту апаратури релейного захисту й автоматики 4-го розряду несе відповідальність за недотримання правил внутрішнього трудового розпорядку, охорони праці, техніки безпеки, виробничої санітарії та протипожежного захисту.
4.3. Електромонтер з ремонту апаратури релейного захисту й автоматики 4-го розряду несе відповідальність за розголошення інформації про організацію (підприємство/установу), що відноситься до комерційної таємниці.
4.4. Електромонтер з ремонту апаратури релейного захисту й автоматики 4-го розряду несе відповідальність за невиконання або неналежне виконання вимог внутрішніх нормативних документів організації (підприємства/установи) та законних розпоряджень керівництва.
4.5. Електромонтер з ремонту апаратури релейного захисту й автоматики 4-го розряду несе відповідальність за правопорушення, скоєні в процесі своєї діяльності, в межах, встановлених чинним адміністративним, кримінальним та цивільним законодавством.
4.6. Електромонтер з ремонту апаратури релейного захисту й автоматики 4-го розряду несе відповідальність за завдання матеріального збитку організації (підприємству/установі) в межах, встановлених чинним адміністративним, кримінальним та цивільним законодавством.
4.7. Електромонтер з ремонту апаратури релейного захисту й автоматики 4-го розряду несе відповідальність за неправомірне використання наданих службових повноважень, а також використання їх в особистих цілях.
5. Приклади робіт
5.1. Вимикачі автоматичні низької напруги - ревізія, настроювання електричних характеристик.
5.2. Захисти газові, струминні реле - перевірка дії на вимкнення.
5.3. Захисти дистанційні електромеханічні і електронні - участь у ревізії і відновленні.
5.4. Захисти диференціально-фазні всіх типів (за винятком мікропроцесорних) - участь у ревізії і відновленні.
5.5. Панелі аварійних осцилографів і реєстраторів аварійних подій - налагодження і перевірка.
5.6. Приставки вимикаючі до електромагнітних приводів - установлення, механічне регулювання.
5.7. Прилади світлової і звукової сигналізації - підбір, установлення і перевірка.
5.8. Приводи електромагнітні, реле часу електромеханічні, електронні, моторні та на напівпровідниковій базі - виявлення дефектів і несправностей.
5.9. Реле максимального струму всіх типів (окрім мікропроцесорних), проміжні і сигнальні реле всіх типів - налагодження.
5.10. Трансформатори струму і напруги - перевірка електричних характеристик.
5.11. Шафи автоматики насосних, компресорних установок системи охолодження трансформаторів і автотрансформаторів - ревізія, налагодження.