Інструкція для посади "Начальник лабораторії авіаційного електро-, радіо- та приладового обладнання", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 68. Авіаційний транспорт", що затверджено наказом Міністерства транспорту України 17.07.2002 р. N 488. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Статус документа - 'діючий'. | |
Передмова до посадової інструкції
0.1. Документ набирає в чинності з моменту затвердження.
0.2. Розробник документу: _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _.
0.3. Документ узгоджений: _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _.
0.4. Періодична перевірка даного документу здійснюється з інтервалом, що не перевищує 3 роки.
1. Загальні положення
1.1. Посада "Начальник лабораторії авіаційного електро-, радіо- та приладового обладнання" відноситься до категорії "Керівники".
1.2. Кваліфікаційні вимоги - повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст). Стаж роботи за професією інженера з технічного обслуговування повітряних суден категорії C - не менше 3 років, категорії B - не менше 5 років.
1.3. Знає та застосовує у діяльності:
- постанови, розпорядження, рішення та інші нормативно-правові акти органів державної влади і місцевого самоврядування, нормативноправові акти урядового органу державного управління в галузі авіації, які регулюють порядок діяльності підприємства;
- методичні, нормативні та інші керівні матеріали;
- перспективи технічного розвитку лабораторії, систему планово-запобіжного ремонту та раціональної експлуатації технологічного устаткування;
- організацію ремонтних робіт і технічного обслуговування устаткування в підрозділі;
- технічні характеристики, конструктивні особливості та експлуатаційні дані устаткування підрозділу, порядок і методи планування ремонтних робіт;
- основні технологічні процеси, системи ремонтів та технології ремонтних робіт, стандарти, технічні умови та інструкції з технічного обслуговування, ремонту, монтажу та випробування устаткування;
- методи господарського розрахунку;
- чинні положення з оплати праці, форми матеріального стимулювання, передовий вітчизняний і світовий досвід щодо технічного обслуговування та ремонту устаткування;
- основи економіки організації праці, виробництва і управління, основи трудового законодавства.
1.4. Начальник лабораторії авіаційного електро-, радіо- та приладового обладнання призначається на посаду та звільняється з посади наказом по організації (підприємству/організації).
1.5. Начальник лабораторії авіаційного електро-, радіо- та приладового обладнання підпорядковується безпосередньо _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ .
1.6. Начальник лабораторії авіаційного електро-, радіо- та приладового обладнання керує роботою _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ .
1.7. Начальник лабораторії авіаційного електро-, радіо- та приладового обладнання під час відсутності, заміщається особою, призначеною в установленому порядку, яка набуває відповідних прав і несе відповідальність за належне виконання покладених на нього обов'язків.
2. Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
2.1. Здійснює керівництво виробничо-господарською діяльністю лабораторії авіаційного електро-, радіо- та приладового обладнання, обслуговування устаткування відповідно до вимог експлуатаційної документації та наукової організації праці.
2.2. Очолює роботу з упровадження систем комплексного регламентованого обслуговування авіаційної техніки, які забезпечують своєчасне обслуговування, налагодження і ремонт авіаційної техніки, з розроблення та впровадження заходів, спрямованих на поліпшення її експлуатації.
2.3. Забезпечує виконання планових завдань у встановлені строки, ритмічну роботу лабораторії.
2.4. Організовує розроблення і доведення до виконавців планових завдань і графіків технічного обслуговування, контроль за проведенням ремонтних робіт і випробувань устаткування, за додержанням правил експлуатації, технічного обслуговування та нагляду за ним.
2.5. Проводить роботу з удосконалення організації виробництва, його технології, запобігання браку і підвищення якості обслуговування авіаційної техніки, використання резервів підвищення продуктивності праці та рентабельності виробництва, зниження трудомісткості та собівартості робіт, широкого запровадження нової техніки і прогресивної технології, організації праці, удосконалення виробничо-технологічного процесу обслуговування авіаційної техніки, забезпечення льотної придатності та безпеки польотів повітряних суден.
2.6. Організовує планування, облік та складання звітності про виробничу діяльність, роботу з розвитку і укріплення господарського розрахунку, атестації та раціоналізації робочих місць, поліпшення нормування праці, правильного застосування форм і систем заробітної плати і матеріального стимулювання, узагальнення та розповсюдження передових прийомів і методів праці, розвитку раціоналізації та винахідництва.
2.7. Організовує роботу, пов'язану з розробленням і впровадженням стандартів, технічних умов та інших нормативних матеріалів з експлуатації, ремонту і профілактичного обслуговування устаткування.
2.8. Забезпечує безпечні і здорові умови праці, а також своєчасне надання працівникам пільг за умовами праці.
2.9. Бере участь у роботі з планування технічного розвитку виробництва і модернізації устаткування, у розслідуванні причин відмов та несправностей авіаційної техніки, аварій устаткування та виробничого травматизму і забезпечує розроблення заходів щодо їх запобігання.
2.10. Бере участь у роботі з планування технічного розвитку підприємства і оснащення його технологічним обладнанням, засобами діагностування і наземного обслуговування, модернізації устаткування, вивчає та впроваджує передовий досвід, прогресивні методи та засоби обслуговування авіаційної техніки.
2.11. Забезпечує утримання і експлуатацію виробничих приміщень та обладнання, що в них встановлено.
2.12. Застосовує справні та перевірені засоби вимірювання у відповідності до вимог експлуатаційної документації.
2.13. Організовує своєчасне вивчення і виконання керівних документів, подає установлену звітність.
2.14. Координує роботу підпорядкованих служб.
2.15. Здійснює підбір працівників, їх розстановку та доцільне використання.
2.16. Контролює додержання працівниками правил і норм охорони праці, виробничої і трудової дисципліни, правил внутрішнього трудового розпорядку.
2.17. Подає пропозиції щодо заохочення працівників, накладання дисциплінарних стягнень на порушників виробничої і трудової дисципліни, застосування в разі потреби заходів матеріального впливу.
2.18. Надає допомогу і забезпечує розповсюдження творчих починань, проводить виховну роботу в колективі.
2.19. Бере участь у раціоналізаторській та винахідницькій роботі підрозділу.
2.20. Організовує підготовку працівників підрозділу з освоєння нової авіаційної техніки.
2.21. Організовує навчання працівників, які прийняті на роботу або направлені на стажування в лабораторію.
2.22. Проводить заняття з авіаційним персоналом, керує виробничою практикою учнів.
2.23. Знає, розуміє і застосовує діючі нормативні документи, що стосуються його діяльності.
2.24. Знає і виконує вимоги нормативних актів про охорону праці та навколишнього середовища, дотримується норм, методів і прийомів безпечного виконання робіт.
3. Права
3.1. Начальник лабораторії авіаційного електро-, радіо- та приладового обладнання має право вживати дії для запобігання та усунення випадків будь-яких порушень або невідповідностей.
3.2. Начальник лабораторії авіаційного електро-, радіо- та приладового обладнання має право отримувати всі передбачені законодавством соціальні гарантії.
3.3. Начальник лабораторії авіаційного електро-, радіо- та приладового обладнання має право вимагати сприяння у виконанні своїх посадових обов'язків і здійсненні прав.
3.4. Начальник лабораторії авіаційного електро-, радіо- та приладового обладнання має право вимагати створення організаційно-технічних умов, необхідних для виконання посадових обов'язків та надання необхідного обладнання та інвентарю.
3.5. Начальник лабораторії авіаційного електро-, радіо- та приладового обладнання має право знайомитися з проектами документів, що стосуються його діяльності.
3.6. Начальник лабораторії авіаційного електро-, радіо- та приладового обладнання має право запитувати і отримувати документи, матеріали та інформацію, необхідні для виконання своїх посадових обов'язків і розпоряджень керівництва.
3.7. Начальник лабораторії авіаційного електро-, радіо- та приладового обладнання має право підвищувати свою професійну кваліфікацію.
3.8. Начальник лабораторії авіаційного електро-, радіо- та приладового обладнання має право повідомляти про виявлені в процесі своєї діяльності порушення і невідповідності і вносити пропозиції щодо їх усунення.
3.9. Начальник лабораторії авіаційного електро-, радіо- та приладового обладнання має право ознайомлюватися з документами, що визначають права та обов'язки за займаною посадою, критерії оцінки якості виконання посадових обов'язків.
4. Відповідальність
4.1. Начальник лабораторії авіаційного електро-, радіо- та приладового обладнання несе відповідальність за невиконання або несвоєчасне виконання покладених цією посадовою інструкцією обов`язків та (або) невикористання наданих прав.
4.2. Начальник лабораторії авіаційного електро-, радіо- та приладового обладнання несе відповідальність за недотримання правил внутрішнього трудового розпорядку, охорони праці, техніки безпеки, виробничої санітарії та протипожежного захисту.
4.3. Начальник лабораторії авіаційного електро-, радіо- та приладового обладнання несе відповідальність за розголошення інформації про організацію (підприємство/установу), що відноситься до комерційної таємниці.
4.4. Начальник лабораторії авіаційного електро-, радіо- та приладового обладнання несе відповідальність за невиконання або неналежне виконання вимог внутрішніх нормативних документів організації (підприємства/установи) та законних розпоряджень керівництва.
4.5. Начальник лабораторії авіаційного електро-, радіо- та приладового обладнання несе відповідальність за правопорушення, скоєні в процесі своєї діяльності, в межах, встановлених чинним адміністративним, кримінальним та цивільним законодавством.
4.6. Начальник лабораторії авіаційного електро-, радіо- та приладового обладнання несе відповідальність за завдання матеріального збитку організації (підприємству/установі) в межах, встановлених чинним адміністративним, кримінальним та цивільним законодавством.
4.7. Начальник лабораторії авіаційного електро-, радіо- та приладового обладнання несе відповідальність за неправомірне використання наданих службових повноважень, а також використання їх в особистих цілях.