Інструкція для посади "Провідний інженер-технолог з виробництва та переробки продукції тваринництва", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 2. Сільське господарство та пов'язані з ним послуги", що затверджен наказом Міністерства аграрної політики України 07.11.2003. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Статус документа - 'діючий'. | |
Передмова до посадової інструкції
0.1. Документ набирає в чинності з моменту затвердження.
0.2. Розробник документу: _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _.
0.3. Документ узгоджений: _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _.
0.4. Періодична перевірка даного документу здійснюється з інтервалом, що не перевищує 3 роки.
1. Загальні положення
1.1. Посада "Провідний інженер-технолог з виробництва та переробки продукції тваринництва" відноситься до категорії "Професіонали".
1.2. Кваліфікаційні вимоги - повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст) та підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією інженера-технолога з виробництва та переробки продукції тваринництва I категорії - не менше 2 років.
1.3. Знає та застосовує у діяльності:
- закони, постанови, накази, розпорядження, рішення та інші нормативні і правові акти органів державної влади і місцевого самоврядування з питань агропромислового комплексу й галузі тваринництва;
- будову та функції органів, систем органів організму сільськогосподарських тварин, їх біологічні особливості, основні закони успадкування господарсько-корисних ознак, походження, закономірності онтогенезу;
- племінну справу, способи здійснення генетико-математичного аналізу результатів селекції;
- технологію виробництва продукції тваринництва, енерго- та ресурсозберігаючі екологічно безпечні технології виробництва тваринницької продукції, сучасні методи економічного аналізу та прогнозування ефективності роботи сільськогосподарських підприємств;
- наукові основи утримання і годівлі тварин;
- основи профілактики хвороб і отруєнь сільськогосподарських тварин, досягнення науки, вітчизняний і зарубіжний досвід з питань технології виробництва продукції тваринництва;
- основи ринкової економіки, складання бізнес-плану, економічні закони взаємовідносин між суб'єктами підприємництва в країні та на міжнародному рівні;
- чинні положення з оплати і нормування праці, організацію збуту продукції;
- стандарти на продукцію тваринництва, правила експлуатації і можливості застосування ПЕОМ у зоотехнічній роботі;
- трудове законодавство;
- правила і норми охорони праці, виробничої санітарії, протипожежного захисту та охорони навколишнього середовища.
1.4. Провідний інженер-технолог з виробництва та переробки продукції тваринництва призначається на посаду та звільняється з посади наказом по організації (підприємству/організації).
1.5. Провідний інженер-технолог з виробництва та переробки продукції тваринництва підпорядковується безпосередньо _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ .
1.6. Провідний інженер-технолог з виробництва та переробки продукції тваринництва керує роботою _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ .
1.7. Провідний інженер-технолог з виробництва та переробки продукції тваринництва під час відсутності, заміщається особою, призначеною в установленому порядку, яка набуває відповідних прав і несе відповідальність за належне виконання покладених на нього обов'язків.
2. Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
2.1. Здійснює організаційно-технологічне галуззю і селекцію тварин, забезпечує технологію і організацію тваринницької продукції.
2.2. Визначає взаємозв'язок селекційних і рішень, ураховує відповідність біологічних особливостей організму тварин до індустріальних умов виробництва.
2.3. Вибирає та впроваджує ефективні енерго- та ресурсозберігаючі технології, ефективно використовує основні засоби виробництва, трудові і матеріальні ресурси, забезпечує підвищення продуктивності тварин, зниження собівартості, зростання продуктивності праці та рентабельності тваринництва.
2.4. Вирішує інженерні завдання з проектування, будівництва, експлуатації об'єктів тваринництва і переробки продукції, використовуючи ПЕОМ, обґрунтовує доцільність ведення тваринництва за умов ринкової економіки, моделює технологічні процеси виробництва і переробки запланованої кількості продукції.
2.5. Бере участь у розробленні програм розвитку господарства та у складанні бізнес-плану з тваринництва.
2.6. Запроваджує сучасні технології заготівлі, зберігання і підготовки кормів до згодовування, розробляє рецепти повнораціонних комбікормів, кормосумішей на основі деталізованих норм годівлі.
2.7. Контролює повноцінність годівлі, режими і техніку згодовування кормів тваринам.
2.8. Забезпечує тваринництво засобами комплексної механізації та автоматизації, розраховує необхідні виробничі потужності та завантаження механізмів і обладнання.
2.9. Організовує зимівлю худоби, її літнє утримання і випасання, веде контроль за кількістю та якістю продукції, її надходженням на переробні підприємства.
2.10. Визначає відповідність виробленого продукту до стандартів і вимог, затрати праці, матеріалів та коштів у галузі.
2.11. Організовує племінну роботу, спрямовує її на створення тварин бажаного типу, добре пристосованих до умов інтенсивного ритму виробництва.
2.12. Вивчає і впроваджує новітні селекційні програми розведення тварин, ефективні методи та технології відтворення племінних ресурсів, науково-технічних досягнень з питань генетики і селекції, організовує ведення племінного обліку та племінної документації в обсязі, встановленому нормативними документами.
2.13. Надає консультативну допомогу з питань селекції, систем годівлі і утримання тварин селянським (фермерським) господарствам.
2.14. Бере участь у складанні та проведенні ветеринарно-профілактичних та лікувальних заходів.
2.15. Забезпечує розроблення і упровадження заходів з наукової організації праці, атестації і раціоналізації робочих місць, а також положень про оплату і стимулювання праці.
2.16. Контролює додержання працівниками тваринництва виробничої та трудової дисципліни, правил і норм охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.
2.17. Забезпечує виконання законодавства з охорони навколишнього природного середовища.
2.18. Знає, розуміє і застосовує діючі нормативні документи, що стосуються його діяльності.
2.19. Знає і виконує вимоги нормативних актів про охорону праці та навколишнього середовища, дотримується норм, методів і прийомів безпечного виконання робіт.
3. Права
3.1. Провідний інженер-технолог з виробництва та переробки продукції тваринництва має право вживати дії для запобігання та усунення випадків будь-яких порушень або невідповідностей.
3.2. Провідний інженер-технолог з виробництва та переробки продукції тваринництва має право отримувати всі передбачені законодавством соціальні гарантії.
3.3. Провідний інженер-технолог з виробництва та переробки продукції тваринництва має право вимагати сприяння у виконанні своїх посадових обов'язків і здійсненні прав.
3.4. Провідний інженер-технолог з виробництва та переробки продукції тваринництва має право вимагати створення організаційно-технічних умов, необхідних для виконання посадових обов'язків та надання необхідного обладнання та інвентарю.
3.5. Провідний інженер-технолог з виробництва та переробки продукції тваринництва має право знайомитися з проектами документів, що стосуються його діяльності.
3.6. Провідний інженер-технолог з виробництва та переробки продукції тваринництва має право запитувати і отримувати документи, матеріали та інформацію, необхідні для виконання своїх посадових обов'язків і розпоряджень керівництва.
3.7. Провідний інженер-технолог з виробництва та переробки продукції тваринництва має право підвищувати свою професійну кваліфікацію.
3.8. Провідний інженер-технолог з виробництва та переробки продукції тваринництва має право повідомляти про виявлені в процесі своєї діяльності порушення і невідповідності і вносити пропозиції щодо їх усунення.
3.9. Провідний інженер-технолог з виробництва та переробки продукції тваринництва має право ознайомлюватися з документами, що визначають права та обов'язки за займаною посадою, критерії оцінки якості виконання посадових обов'язків.
4. Відповідальність
4.1. Провідний інженер-технолог з виробництва та переробки продукції тваринництва несе відповідальність за невиконання або несвоєчасне виконання покладених цією посадовою інструкцією обов`язків та (або) невикористання наданих прав.
4.2. Провідний інженер-технолог з виробництва та переробки продукції тваринництва несе відповідальність за недотримання правил внутрішнього трудового розпорядку, охорони праці, техніки безпеки, виробничої санітарії та протипожежного захисту.
4.3. Провідний інженер-технолог з виробництва та переробки продукції тваринництва несе відповідальність за розголошення інформації про організацію (підприємство/установу), що відноситься до комерційної таємниці.
4.4. Провідний інженер-технолог з виробництва та переробки продукції тваринництва несе відповідальність за невиконання або неналежне виконання вимог внутрішніх нормативних документів організації (підприємства/установи) та законних розпоряджень керівництва.
4.5. Провідний інженер-технолог з виробництва та переробки продукції тваринництва несе відповідальність за правопорушення, скоєні в процесі своєї діяльності, в межах, встановлених чинним адміністративним, кримінальним та цивільним законодавством.
4.6. Провідний інженер-технолог з виробництва та переробки продукції тваринництва несе відповідальність за завдання матеріального збитку організації (підприємству/установі) в межах, встановлених чинним адміністративним, кримінальним та цивільним законодавством.
4.7. Провідний інженер-технолог з виробництва та переробки продукції тваринництва несе відповідальність за неправомірне використання наданих службових повноважень, а також використання їх в особистих цілях.