Інструкція для посади "Начальник скотопрогінного тракту", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 2. Сільське господарство та пов'язані з ним послуги", що затверджен наказом Міністерства аграрної політики України 07.11.2003. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Статус документа - 'діючий'. | |
Передмова до посадової інструкції
0.1. Документ набирає в чинності з моменту затвердження.
0.2. Розробник документу: _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _.
0.3. Документ узгоджений: _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _.
0.4. Періодична перевірка даного документу здійснюється з інтервалом, що не перевищує 3 роки.
1. Загальні положення
1.1. Посада "Начальник скотопрогінного тракту" відноситься до категорії "Керівники".
1.2. Кваліфікаційні вимоги - повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст або бакалавр). Післядипломна освіта в галузі управління. Стаж роботи за професією: для спеціаліста - не менше 2 років, бакалавра - не менше 3 років.
1.3. Знає та застосовує у діяльності:
- закони, постанови, накази, розпорядження, рішення та інші нормативно-правові акти органів державної влади і місцевого самоврядування з питань агропромислового комплексу, які визначають діяльність скотопрогінного тракту;
- чинні на виробництві стандарти, технічні умови на худобу;
- раціон годівлі і види кормів;
- санітарно-гігієнічні норми утримання території;
- порядок вирішення розбіжностей під час визначення вгодованості худоби;
- порядок ведення обліку тварин, кормів, устаткування, інвентарю;
- досвід передових вітчизняних і зарубіжних підприємств у галузі передзабійного утримання худоби;
- чинні положення з оплати праці і матеріального стимулювання;
- економіку й організацію виробництва;
- трудове законодавство;
- правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.
1.4. Начальник скотопрогінного тракту призначається на посаду та звільняється з посади наказом по організації (підприємству/організації).
1.5. Начальник скотопрогінного тракту підпорядковується безпосередньо _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ .
1.6. Начальник скотопрогінного тракту керує роботою _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ .
1.7. Начальник скотопрогінного тракту під час відсутності, заміщається особою, призначеною в установленому порядку, яка набуває відповідних прав і несе відповідальність за належне виконання покладених на нього обов'язків.
2. Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
2.1. Керує роботою скотопрогінного тракту.
2.2. Перевіряє справність платформ і помостів для розвантаження худоби, надійність огорожі на шляху переганяння худоби, загонів та ізольованих проходів для працівників, справність засувів на воротах і дверцях загонів, візків, ковшів та підвісних доріг (за їх наявності), напувалок, тари для кормів.
2.3. Розподіляє робочу силу, корми та інші матеріально-технічні ресурси.
2.4. Забезпечує необхідні умови роботи скотопрогінного тракту під час підганяння худоби від місця розвантаження чи приймання з пасовища; переганяння її під час сортування; руху худоби на ваги і з них; розташування тварин у загонах.
2.5. Бере участь у складанні графіків здавання-приймання худоби і планів витрат кормів.
2.6. Контролює своєчасне підвезення кормів і правильний їх розподіл між групами тварин згідно з установленими раціонами.
2.7. Організовує періодичні дезінфекції приміщень для передзабійного утримання худоби, а також після проходження партії хворої худоби.
2.8. Контролює своєчасне прибирання приміщень.
2.9. Забезпечує очищення, миття, дезінфекцію автотранспорту та вагонів теля розвантаження худоби.
2.10. Виконує розрахунки і складає заявки на придбання устаткування, ремонтних матеріалів, інструменту, тари.
2.11. Бере участь у складанні дефектних відомостей і заявок на поточні та капітальні ремонти приміщень загонів, проходів.
2.12. Контролює і приймає ремонтні роботи.
2.13. Забезпечує ведення встановленої звітності, складає і своєчасно подає затверджену звітність про роботу підрозділу.
2.14. Аналізує виконання планів руху поголів'я, виконання завдань, використання виробничих потужностей скотопрогінного тракту і збалансованість кормів.
2.15. Проводить виховну роботу серед працівників скотопрогінного тракту, своєчасно розглядає пропозиції і зауваження, приймає рішення самостійно або разом із завідувачем скотобази.
2.16. Контролює додержання працівниками виробничої і трудової дисципліни, правил і норм охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.
2.17. Знає, розуміє і застосовує діючі нормативні документи, що стосуються його діяльності.
2.18. Знає і виконує вимоги нормативних актів про охорону праці та навколишнього середовища, дотримується норм, методів і прийомів безпечного виконання робіт.
3. Права
3.1. Начальник скотопрогінного тракту має право вживати дії для запобігання та усунення випадків будь-яких порушень або невідповідностей.
3.2. Начальник скотопрогінного тракту має право отримувати всі передбачені законодавством соціальні гарантії.
3.3. Начальник скотопрогінного тракту має право вимагати сприяння у виконанні своїх посадових обов'язків і здійсненні прав.
3.4. Начальник скотопрогінного тракту має право вимагати створення організаційно-технічних умов, необхідних для виконання посадових обов'язків та надання необхідного обладнання та інвентарю.
3.5. Начальник скотопрогінного тракту має право знайомитися з проектами документів, що стосуються його діяльності.
3.6. Начальник скотопрогінного тракту має право запитувати і отримувати документи, матеріали та інформацію, необхідні для виконання своїх посадових обов'язків і розпоряджень керівництва.
3.7. Начальник скотопрогінного тракту має право підвищувати свою професійну кваліфікацію.
3.8. Начальник скотопрогінного тракту має право повідомляти про виявлені в процесі своєї діяльності порушення і невідповідності і вносити пропозиції щодо їх усунення.
3.9. Начальник скотопрогінного тракту має право ознайомлюватися з документами, що визначають права та обов'язки за займаною посадою, критерії оцінки якості виконання посадових обов'язків.
4. Відповідальність
4.1. Начальник скотопрогінного тракту несе відповідальність за невиконання або несвоєчасне виконання покладених цією посадовою інструкцією обов`язків та (або) невикористання наданих прав.
4.2. Начальник скотопрогінного тракту несе відповідальність за недотримання правил внутрішнього трудового розпорядку, охорони праці, техніки безпеки, виробничої санітарії та протипожежного захисту.
4.3. Начальник скотопрогінного тракту несе відповідальність за розголошення інформації про організацію (підприємство/установу), що відноситься до комерційної таємниці.
4.4. Начальник скотопрогінного тракту несе відповідальність за невиконання або неналежне виконання вимог внутрішніх нормативних документів організації (підприємства/установи) та законних розпоряджень керівництва.
4.5. Начальник скотопрогінного тракту несе відповідальність за правопорушення, скоєні в процесі своєї діяльності, в межах, встановлених чинним адміністративним, кримінальним та цивільним законодавством.
4.6. Начальник скотопрогінного тракту несе відповідальність за завдання матеріального збитку організації (підприємству/установі) в межах, встановлених чинним адміністративним, кримінальним та цивільним законодавством.
4.7. Начальник скотопрогінного тракту несе відповідальність за неправомірне використання наданих службових повноважень, а також використання їх в особистих цілях.