Інструкція для посади "Провідний інженер з експлуатації протиаварійної автоматики", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 62. Виробництво та розподілення електроенергії. (Із змінами та доповнення, внесеними наказом Міністерства палива та енергетики України від 8 вересня 2003 року N 462), (із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства палива та енергетики N 196 від 08.04.2009)", що затверджен наказом Міністерства палива та енергетики України 16.03.2001 N 19. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Статус документа - 'діючий'. | |
Передмова до посадової інструкції
0.1. Документ набирає в чинності з моменту затвердження.
0.2. Розробник документу: _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _.
0.3. Документ узгоджений: _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _.
0.4. Періодична перевірка даного документу здійснюється з інтервалом, що не перевищує 3 роки.
1. Загальні положення
1.1. Посада "Провідний інженер з експлуатації протиаварійної автоматики" відноситься до категорії "Професіонали".
1.2. Кваліфікаційні вимоги - повна вища технічна освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст). Стаж роботи за професією інженера з експлуатації протиаварійної автоматики I категорії - не менше 2 років.
1.3. Знає та застосовує у діяльності:
- збірку директивних матеріалів з експлуатації енергосистем (електрична частина. Розділ 3);
- Правила влаштування електроустановок (Розділ 3);
- Правила технічної експлуатації електричних станцій та мереж;
- Правила безпечної експлуатації електроустановок і протипожежної безпеки під час експлуатації електроустановок;
- правила технічного обслуговування пристроїв релейного захисту, електроавтоматики, дистанційного керування та сигналізації електростанцій і ліній електропередачі;
- керівні вказівки з протиаварійної автоматики;
- технічні характеристики основного устаткування електричних мереж, теплових електричних станцій, гідроелектростанцій, що беруть участь у протиаварійному керуванні потужністю;
- принципи організації комплексів протиаварійної автоматики об'єднаної енергосистеми України;
- технічні характеристики застосовуваних пристроїв протиаварійної автоматики;
- Інструкцію з розслідування та обліку технологічних порушень на об'єктах електроенергетики і в об'єднаній енергетичній системі України;
- експлуатаційні та протиаварійні керівні документи та інформаційні листи енергокомпаній і Національної енергетичної компанії "Укренерго", що стосуються протиаварійної автоматики;
- вказівки з організації робіт на панелях і в колах релейного захисту та автоматики;
- автоматику протиаварійного керування на електричних станціях і підстанціях;
- типове положення про служби релейного захисту й автоматики та положення про службу релейного захисту й автоматики за місцем роботи;
- виробничі інструкції підприємства або організації (у частині експлуатації пристроїв протиаварійної автоматики);
- інструкції з обліку та оцінки роботи релейного захисту і автоматики енергокомпаній.
1.4. Провідний інженер з експлуатації протиаварійної автоматики призначається на посаду та звільняється з посади наказом по організації (підприємству/організації).
1.5. Провідний інженер з експлуатації протиаварійної автоматики підпорядковується безпосередньо _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ .
1.6. Провідний інженер з експлуатації протиаварійної автоматики керує роботою _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ .
1.7. Провідний інженер з експлуатації протиаварійної автоматики під час відсутності, заміщається особою, призначеною в установленому порядку, яка набуває відповідних прав і несе відповідальність за належне виконання покладених на нього обов'язків.
2. Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
2.1. Бере участь в організації підвищення рівня експлуатації і вдосконалення технічних засобів протиаварійної автоматики (ПА), що забезпечують надійність паралельної роботи об'єднаної енергосистеми України з енергосистемами суміжних держав.
2.2. Оптимізує використання програмних і технічних засобів, закріплених за ним, бере участь в організації автоматизації робочого місця інженера сектора ПА.
2.3. Аналізує проектну документацію з протиаварійної автоматики, бере участь у розробленні і зміні структурних і принципових проектних схем.
2.4. Вибирає принципи і типи пристроїв ПА на підвідомчих підприємствах з метою забезпечення надійної, стійкої та економічної роботи енергосистеми, вимкнення пошкодженого устаткування, локалізації аварій і сигналізації порушень нормального режиму, підвищення надійності електропостачання відповідальних споживачів.
2.5. Бере участь у виборі і перегляді уставок протиаварійної автоматики.
2.6. Здійснює оперативно-технічне керівництво служби РЗА підпорядкованих підприємств у частині впровадження, вдосконалення та експлуатації пристроїв ПА.
2.7. Контролює відповідність заданих схем, уставок і характеристик пристроїв протиаварійної автоматики до схем первинних з'єднань і режимів роботи об'єднання.
2.8. Контролює відповідність виконавчих схем до заданих уставок та характеристик.
2.9. Забезпечує узгодження виконавчих схем ПА підпорядкованих зон електричної мережі.
2.10. Бере участь у розробленні і перегляді інструкцій та оперативних вказівок чергового диспетчера з обслуговування пристроїв протиаварійної автоматики та високочастотних каналів.
2.11. Бере участь у складанні і періодичному перегляді переліку пристроїв протиаварійної автоматики і високочастотних каналів, що знаходяться в управлінні і веденні чергового диспетчера.
2.12. Рецензує і підготовляє для узгодження пускові схеми й передбачений у них обсяг пристроїв ПА.
2.13. Готує програми післяаварійних перевірок пристроїв ПА.
2.14. Бере участь у розгляді оперативних заявок, оперативних програм уведення нових об'єктів, програм випробовування комплексів протиаварійної автоматики, оперативних програм з вимкнення-ввімкнення первинного устаткування.
2.15. Здійснює оперативно-технічний контроль за роботою засобів ПА підпорядкованих енергосистем (енергокомпаній).
2.16. Бере участь у розробленні системи інформаційного забезпечення диспетчера інструктивними матеріалами, оперативними вказівками й довідковими даними з протиаварійної автоматики енергосистеми.
2.17. Забезпечує вчасне видавання завдань з ПА в енергосистеми (компанії, підприємства) і контролює виконання цих завдань.
2.18. Несе відповідальність за повноту завдання і правильність прийнятих рішень.
2.19. Проводить своєчасний і ретельний аналіз випадків неправильної роботи протиаварійної автоматики в підпорядкованій зоні.
2.20. Бере участь у комісіях з розслідування роботи протиаварійної автоматики в електричних мережах і на генеруючих об'єктах об'єднаної енергосистеми України.
2.21. Бере участь у розробленні і забезпечує впровадження заходів, що унеможливлюють повторні відмови й неправильні дії протиаварійної автоматики.
2.22. Бере участь у підготовці інформаційних листів.
2.23. Забезпечує складання і вчасне погодження графіків технічного обслуговування пристроїв протиаварійної автоматики з урахуванням взаємопогодження з енергокомпаніями і з графіком ремонтів устаткування.
2.24. Контролює вчасне виконання графіків перевірок.
2.25. Бере участь у розробленні, розгляді програм випробувань комплексів протиаварійної автоматики і у випробовуванні проходження команд по високочастотних каналах.
2.26. Бере участь в організації і проведенні цих випробувань.
2.27. Організовує і проводить випробування нових пристроїв ПА.
2.28. Контролює виконання завдань, інформаційних і директивних матеріалів з протиаварійної автоматики в підпорядкованих енергокомпаніях.
2.29. Бере участь у підготовці технічних умов на розроблення нових і модернізацію існуючих пристроїв протиаварійної автоматики.
2.30. Проводить постійний облік, аналіз і прогнозування дій пристроїв ПА на закріплених підприємствах, готує опис неправильних дій пристроїв ПА і розробляє заходи для їх усунення.
2.31. Бере участь у роботі комісій з перевірки роботи служб релейного захисту і автоматики енергокомпаній, розробляє методичні вказівки з укладання інструкцій для оперативного персоналу з обслуговування пристроїв ПА на підвідомчих підприємствах.
2.32. Знає, розуміє і застосовує діючі нормативні документи, що стосуються його діяльності.
2.33. Знає і виконує вимоги нормативних актів про охорону праці та навколишнього середовища, дотримується норм, методів і прийомів безпечного виконання робіт.
3. Права
3.1. Провідний інженер з експлуатації протиаварійної автоматики має право вживати дії для запобігання та усунення випадків будь-яких порушень або невідповідностей.
3.2. Провідний інженер з експлуатації протиаварійної автоматики має право отримувати всі передбачені законодавством соціальні гарантії.
3.3. Провідний інженер з експлуатації протиаварійної автоматики має право вимагати сприяння у виконанні своїх посадових обов'язків і здійсненні прав.
3.4. Провідний інженер з експлуатації протиаварійної автоматики має право вимагати створення організаційно-технічних умов, необхідних для виконання посадових обов'язків та надання необхідного обладнання та інвентарю.
3.5. Провідний інженер з експлуатації протиаварійної автоматики має право знайомитися з проектами документів, що стосуються його діяльності.
3.6. Провідний інженер з експлуатації протиаварійної автоматики має право запитувати і отримувати документи, матеріали та інформацію, необхідні для виконання своїх посадових обов'язків і розпоряджень керівництва.
3.7. Провідний інженер з експлуатації протиаварійної автоматики має право підвищувати свою професійну кваліфікацію.
3.8. Провідний інженер з експлуатації протиаварійної автоматики має право повідомляти про виявлені в процесі своєї діяльності порушення і невідповідності і вносити пропозиції щодо їх усунення.
3.9. Провідний інженер з експлуатації протиаварійної автоматики має право ознайомлюватися з документами, що визначають права та обов'язки за займаною посадою, критерії оцінки якості виконання посадових обов'язків.
4. Відповідальність
4.1. Провідний інженер з експлуатації протиаварійної автоматики несе відповідальність за невиконання або несвоєчасне виконання покладених цією посадовою інструкцією обов`язків та (або) невикористання наданих прав.
4.2. Провідний інженер з експлуатації протиаварійної автоматики несе відповідальність за недотримання правил внутрішнього трудового розпорядку, охорони праці, техніки безпеки, виробничої санітарії та протипожежного захисту.
4.3. Провідний інженер з експлуатації протиаварійної автоматики несе відповідальність за розголошення інформації про організацію (підприємство/установу), що відноситься до комерційної таємниці.
4.4. Провідний інженер з експлуатації протиаварійної автоматики несе відповідальність за невиконання або неналежне виконання вимог внутрішніх нормативних документів організації (підприємства/установи) та законних розпоряджень керівництва.
4.5. Провідний інженер з експлуатації протиаварійної автоматики несе відповідальність за правопорушення, скоєні в процесі своєї діяльності, в межах, встановлених чинним адміністративним, кримінальним та цивільним законодавством.
4.6. Провідний інженер з експлуатації протиаварійної автоматики несе відповідальність за завдання матеріального збитку організації (підприємству/установі) в межах, встановлених чинним адміністративним, кримінальним та цивільним законодавством.
4.7. Провідний інженер з експлуатації протиаварійної автоматики несе відповідальність за неправомірне використання наданих службових повноважень, а також використання їх в особистих цілях.