Інструкція для посади "Слюсар з ремонту технологічних установок 6-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 21. Переробка нафти, нафтопродуктів, газу, сланців, вугілля. Обслуговування магістральних трубопроводів", що затверджен наказом Міненергетики України 22.12.1999 N 15-4315. Погоджен Міністерством праці та соціальної політики України. Статус документа - 'діючий'. | |
Передмова до посадової інструкції
0.1. Документ набирає в чинності з моменту затвердження.
0.2. Розробник документу: _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _.
0.3. Документ узгоджений: _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _.
0.4. Періодична перевірка даного документу здійснюється з інтервалом, що не перевищує 3 роки.
1. Загальні положення
1.1. Посада "Слюсар з ремонту технологічних установок 6-го розряду" відноситься до категорії "Робітники".
1.2. Кваліфікаційні вимоги - повна загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією слюсаря з ремонту технологічних установок 5 розряду не менше 1 року.
1.3. Знає та застосовує у діяльності:
- будову, порядок експлуатації, обслуговування та ремонту допоміжного обладнання, газових комунікацій, технологічної арматури;
- інструкції заводів-виготовлювачів та інструкції з експлуатації та обслуговування обладнання і арматури, інструкцію з охорони праці по професії та видах робіт;
- порядок безпечного виконання газонебезпечних та вогневих робіт;
- конструктивні особливості складного обладнання;
- технічні умови на ремонт, випробування і здавання в експлуатацію складного унікального обладнання;
- технологію металів;
- способи відбудови складних і відповідальних вузлів;
- допустимі навантаження на працюючі деталі, вузли та механізми обладнання.
1.4. Слюсар з ремонту технологічних установок 6-го розряду призначається на посаду та звільняється з посади наказом по організації (підприємству/організації).
1.5. Слюсар з ремонту технологічних установок 6-го розряду підпорядковується безпосередньо _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ .
1.6. Слюсар з ремонту технологічних установок 6-го розряду керує роботою _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ .
1.7. Слюсар з ремонту технологічних установок 6-го розряду під час відсутності, заміщається особою, призначеною в установленому порядку, яка набуває відповідних прав і несе відповідальність за належне виконання покладених на нього обов'язків.
2. Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
2.1. Ремонтує, монтує, демонтує, складає, випробовує і регулює особливо складні унікальні установки, апарати, машини і агрегати з використанням механізмів.
2.2. Виявляє та усуває дефекти під час експлуатації обладнання і під час перевірки в процесі ремонту.
2.3. Перевіряє на точність і випробовує під навантаженням відремонтоване обладнання; керує робітниками нижчої кваліфікації.
2.4. Знає, розуміє і застосовує діючі нормативні документи, що стосуються його діяльності.
2.5. Знає і виконує вимоги нормативних актів про охорону праці та навколишнього середовища, дотримується норм, методів і прийомів безпечного виконання робіт.
3. Права
3.1. Слюсар з ремонту технологічних установок 6-го розряду має право вживати дії для запобігання та усунення випадків будь-яких порушень або невідповідностей.
3.2. Слюсар з ремонту технологічних установок 6-го розряду має право отримувати всі передбачені законодавством соціальні гарантії.
3.3. Слюсар з ремонту технологічних установок 6-го розряду має право вимагати сприяння у виконанні своїх посадових обов'язків і здійсненні прав.
3.4. Слюсар з ремонту технологічних установок 6-го розряду має право вимагати створення організаційно-технічних умов, необхідних для виконання посадових обов'язків та надання необхідного обладнання та інвентарю.
3.5. Слюсар з ремонту технологічних установок 6-го розряду має право знайомитися з проектами документів, що стосуються його діяльності.
3.6. Слюсар з ремонту технологічних установок 6-го розряду має право запитувати і отримувати документи, матеріали та інформацію, необхідні для виконання своїх посадових обов'язків і розпоряджень керівництва.
3.7. Слюсар з ремонту технологічних установок 6-го розряду має право підвищувати свою професійну кваліфікацію.
3.8. Слюсар з ремонту технологічних установок 6-го розряду має право повідомляти про виявлені в процесі своєї діяльності порушення і невідповідності і вносити пропозиції щодо їх усунення.
3.9. Слюсар з ремонту технологічних установок 6-го розряду має право ознайомлюватися з документами, що визначають права та обов'язки за займаною посадою, критерії оцінки якості виконання посадових обов'язків.
4. Відповідальність
4.1. Слюсар з ремонту технологічних установок 6-го розряду несе відповідальність за невиконання або несвоєчасне виконання покладених цією посадовою інструкцією обов`язків та (або) невикористання наданих прав.
4.2. Слюсар з ремонту технологічних установок 6-го розряду несе відповідальність за недотримання правил внутрішнього трудового розпорядку, охорони праці, техніки безпеки, виробничої санітарії та протипожежного захисту.
4.3. Слюсар з ремонту технологічних установок 6-го розряду несе відповідальність за розголошення інформації про організацію (підприємство/установу), що відноситься до комерційної таємниці.
4.4. Слюсар з ремонту технологічних установок 6-го розряду несе відповідальність за невиконання або неналежне виконання вимог внутрішніх нормативних документів організації (підприємства/установи) та законних розпоряджень керівництва.
4.5. Слюсар з ремонту технологічних установок 6-го розряду несе відповідальність за правопорушення, скоєні в процесі своєї діяльності, в межах, встановлених чинним адміністративним, кримінальним та цивільним законодавством.
4.6. Слюсар з ремонту технологічних установок 6-го розряду несе відповідальність за завдання матеріального збитку організації (підприємству/установі) в межах, встановлених чинним адміністративним, кримінальним та цивільним законодавством.
4.7. Слюсар з ремонту технологічних установок 6-го розряду несе відповідальність за неправомірне використання наданих службових повноважень, а також використання їх в особистих цілях.
5. Приклади робіт
5.1. Апарати повітряного охолодження - складання і центрування редуктора.
5.2. Барабанний вакуум - фільтр-заміна вкладишів проміжного підшипника, ремонт планшайби, регулювання розподільчої головки, здавання в експлуатацію.
5.3. Гранулятори - розбракування деталей, ремонт і складання головки приводу штобера, центрування електродвигуна головного привода, центрування опори ножа.
5.4. Компресори відцентрові - ремонт лабіринтових ущільнень і ротора; балансування ротора, центрування, складання.
5.5. Компресори газомоторні - підганяння, регулювання, випробування.
5.6. Котли-утилізатори - капітальний ремонт, гідравлічні випробування.
5.7. Лінзові ущільнення трубопроводів високого тиску (700 - 2500 атм) - ремонт.
5.8. Печі трубчасті - випробування (гідравлічне або пневматичне) змійовика.
5.9. Реактори - ремонт корпуса, гідравлічне випробування.
5.10. Реактори каталітичного крекінгу - заміна гільзи сальника, лінзового компенсатора і прямої ділянки напірного стояка, стакана сепараційної тарілки, бокових труб і збірника вивідного колектора.
5.11. Реактори каталітичного риформінгу і гідроочищення - ремонт і складання стакана, розподільчих пристроїв, кармана зональних термопар.
5.12. Реактори з мішалкою - встановлення мішалки і днищ у реактор високого тиску, центрування і складання муфтових з'єднань, гідравлічне випробування.
5.13. Регенератори каталітичного крекінгу - заміна змійовика, дефектних дільниць, розподільчих грат, виготовлення повітряного короба.
5.14. Редуктори планетарні та із складним профілем зуба - складання.
5.15. Теплообмінники (сировинні) установок гідроочищення, каталітичного риформінгу, гідрокрекінгу та інші понад 200 атм.-складання, випробування.
5.16. Трубопроводи високого тиску під будь-які рідини і гази, а також трубопроводи реакторних блоків установок каталітичного риформінгу, гідроочищення, гідрокрекінгу - ремонт, складання.
5.17. Турбіни парові - перевірка зазору між лопатками, корпусом, ротором; ремонт і установлення зазорів в ущільненнях діаграм, сальникових ущільненнях, в упорних і опорних підшипниках, центрування і регулювання.
5.18. Турбокомпресори - капітальний ремонт і здавання.
5.19. Центрифуги - напресовування муфт зчеплення, центрування валів, випресовування і складання корпуса торцевого ущільнення, розбирання і збирання щупів, шабрування підшипників, втулок, розбракування деталей, здавання в експлуатацію.