Інструкція для посади "Слюсар з ремонту реакторно-турбінного устаткування 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 62. Виробництво та розподілення електроенергії. (Із змінами та доповнення, внесеними наказом Міністерства палива та енергетики України від 8 вересня 2003 року N 462), (із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства палива та енергетики N 196 від 08.04.2009)", що затверджен наказом Міністерства палива та енергетики України 16.03.2001 N 19. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Статус документа - 'діючий'. | |
Передмова до посадової інструкції
0.1. Документ набирає в чинності з моменту затвердження.
0.2. Розробник документу: _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _.
0.3. Документ узгоджений: _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _.
0.4. Періодична перевірка даного документу здійснюється з інтервалом, що не перевищує 3 роки.
1. Загальні положення
1.1. Посада "Слюсар з ремонту реакторно-турбінного устаткування 3-го розряду" відноситься до категорії "Робітники".
1.2. Кваліфікаційні вимоги - повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією слюсаря з ремонту реакторно-турбінного устаткування 2 розряду - не менше 1 року.
1.3. Знає та застосовує у діяльності:
- детальну будову устаткування, що ремонтується, вантажопідйомних машин, що застосовуються, та механізмів;
- основні властивості матеріалів, що застосовуються;
- правила загартовування, заправляння та відпуску слюсарного інструменту;
- технологічну послідовність розбирання, ремонту та складання устаткування;
- будову та назву збірок палива, способи виконання дезактивації деталей під час ремонту забрудненого устаткування;
- порядок передавання на захоронення відпрацьованих деталей і радіоактивних відходів;
- правила радіаційної безпеки;
- технологію вальцювання стальних і латунних трубок;
- технічні вимоги до фланців, труб, арматури, прокладок та кріпильних матеріалів залежно від параметрів середовища;
- будову та призначення спеціального інструменту, пристроїв і засобів вимірювання середньої складності;
- допуски та посадки, квалітети і параметри шорсткості;
- правила експлуатації вантажопідйомних машин, механізмів та пристроїв;
- читання креслень і схем;
- основи знань з механіки, теплотехніки, електротехніки.
1.4. Слюсар з ремонту реакторно-турбінного устаткування 3-го розряду призначається на посаду та звільняється з посади наказом по організації (підприємству/організації).
1.5. Слюсар з ремонту реакторно-турбінного устаткування 3-го розряду підпорядковується безпосередньо _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ .
1.6. Слюсар з ремонту реакторно-турбінного устаткування 3-го розряду керує роботою _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ .
1.7. Слюсар з ремонту реакторно-турбінного устаткування 3-го розряду під час відсутності, заміщається особою, призначеною в установленому порядку, яка набуває відповідних прав і несе відповідальність за належне виконання покладених на нього обов'язків.
2. Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
2.1. Здійснює розбирання, ремонт та складання нескладних вузлів і механізмів реакторно-турбінного устаткування, вантажопідйомних машин і механізмів.
2.2. Виконує підготовку до складання і транспортування тепловидільних елементів, складання за допомогою розвантажувально-завантажувальних і перевантажувальних машин.
2.3. Складає ескізи нескладних деталей з натури.
2.4. Виконує підготовку та встановлення під вальцювання стальних і латунних труб, розмічання та виготовлення прокладок складної конфігурації, підготовчі роботи для дефектоскопії зварних з'єднань, паяння оловом, міддю, срібним припоєм.
2.5. Проводить ремонт та налагодження ручного та пневматичного інструменту.
2.6. Виконує такелажні роботи з переміщення, складання, розбирання, установлення деталей та вузлів за допомогою простих засобів механізації, передавання на захоронення відпрацьованих деталей і радіоактивних відходів.
2.7. Знає, розуміє і застосовує діючі нормативні документи, що стосуються його діяльності.
2.8. Знає і виконує вимоги нормативних актів про охорону праці та навколишнього середовища, дотримується норм, методів і прийомів безпечного виконання робіт.
3. Права
3.1. Слюсар з ремонту реакторно-турбінного устаткування 3-го розряду має право вживати дії для запобігання та усунення випадків будь-яких порушень або невідповідностей.
3.2. Слюсар з ремонту реакторно-турбінного устаткування 3-го розряду має право отримувати всі передбачені законодавством соціальні гарантії.
3.3. Слюсар з ремонту реакторно-турбінного устаткування 3-го розряду має право вимагати сприяння у виконанні своїх посадових обов'язків і здійсненні прав.
3.4. Слюсар з ремонту реакторно-турбінного устаткування 3-го розряду має право вимагати створення організаційно-технічних умов, необхідних для виконання посадових обов'язків та надання необхідного обладнання та інвентарю.
3.5. Слюсар з ремонту реакторно-турбінного устаткування 3-го розряду має право знайомитися з проектами документів, що стосуються його діяльності.
3.6. Слюсар з ремонту реакторно-турбінного устаткування 3-го розряду має право запитувати і отримувати документи, матеріали та інформацію, необхідні для виконання своїх посадових обов'язків і розпоряджень керівництва.
3.7. Слюсар з ремонту реакторно-турбінного устаткування 3-го розряду має право підвищувати свою професійну кваліфікацію.
3.8. Слюсар з ремонту реакторно-турбінного устаткування 3-го розряду має право повідомляти про виявлені в процесі своєї діяльності порушення і невідповідності і вносити пропозиції щодо їх усунення.
3.9. Слюсар з ремонту реакторно-турбінного устаткування 3-го розряду має право ознайомлюватися з документами, що визначають права та обов'язки за займаною посадою, критерії оцінки якості виконання посадових обов'язків.
4. Відповідальність
4.1. Слюсар з ремонту реакторно-турбінного устаткування 3-го розряду несе відповідальність за невиконання або несвоєчасне виконання покладених цією посадовою інструкцією обов`язків та (або) невикористання наданих прав.
4.2. Слюсар з ремонту реакторно-турбінного устаткування 3-го розряду несе відповідальність за недотримання правил внутрішнього трудового розпорядку, охорони праці, техніки безпеки, виробничої санітарії та протипожежного захисту.
4.3. Слюсар з ремонту реакторно-турбінного устаткування 3-го розряду несе відповідальність за розголошення інформації про організацію (підприємство/установу), що відноситься до комерційної таємниці.
4.4. Слюсар з ремонту реакторно-турбінного устаткування 3-го розряду несе відповідальність за невиконання або неналежне виконання вимог внутрішніх нормативних документів організації (підприємства/установи) та законних розпоряджень керівництва.
4.5. Слюсар з ремонту реакторно-турбінного устаткування 3-го розряду несе відповідальність за правопорушення, скоєні в процесі своєї діяльності, в межах, встановлених чинним адміністративним, кримінальним та цивільним законодавством.
4.6. Слюсар з ремонту реакторно-турбінного устаткування 3-го розряду несе відповідальність за завдання матеріального збитку організації (підприємству/установі) в межах, встановлених чинним адміністративним, кримінальним та цивільним законодавством.
4.7. Слюсар з ремонту реакторно-турбінного устаткування 3-го розряду несе відповідальність за неправомірне використання наданих службових повноважень, а також використання їх в особистих цілях.
5. Приклади робіт
5.1. Арматура пароводозапірна, регулювальна, запобіжна - ремонт з притиранням ущільнювальних кілець, сідла і клапана.
5.2. Армоканат - монтаж, демонтаж в складі ланки.
5.3. Домкрат ДГ650/1200 - розбирання, ремонт, складання під керівництвом працівника вищого розряду.
5.4. Електроприводи - заміна шпильок кріплення приводу, маховика, заміна мастила.
5.5. Канавки шпонкові - розмічання і підганяння.
5.6. Касети з паливом - розпаковування, підготовка до складання.
5.7. Клапани вибухові, запірно-регулювальні - розбирання, ремонт.
5.8. Кришки циліндрів - розгвинчування, зняття, ремонт кріплення горизонтального, рознімання, установлення кріплення і обтягування.
5.9. Лопатки турбіни - видалення заклепок.
5.10. Маніпулятори - розбирання, ремонт, складання нескладних вузлів і деталей.
5.11. Металоконструкції - виготовлення елементів.
5.12. Патрубки термоконтролю, роз'єм реактора - вивертання і вкручування шпильок.
5.13. Підшипники опорні - зняття вимірів масляних зазорів у разі циліндричного й овального розточування.
5.14. Підшипники хитні - заміна.
5.15. Проходки штокові - ревізія вузла підшипників, заміна мастила, підтягування болтів кріплення.
5.16. Реактори - видалення і укладання теплоізоляції.
5.17. Трубопроводи - різання і оброблення кінців, згинання.