Інструкція для посади "Інженер із систем вентиляції та кондиціонування повітря I категорії", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 62. Виробництво та розподілення електроенергії. (Із змінами та доповнення, внесеними наказом Міністерства палива та енергетики України від 8 вересня 2003 року N 462), (із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства палива та енергетики N 196 від 08.04.2009)", що затверджен наказом Міністерства палива та енергетики України 16.03.2001 N 19. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Статус документа - 'діючий'. | |
Передмова до посадової інструкції
0.1. Документ набирає в чинності з моменту затвердження.
0.2. Розробник документу: _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _.
0.3. Документ узгоджений: _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _.
0.4. Періодична перевірка даного документу здійснюється з інтервалом, що не перевищує 3 роки.
1. Загальні положення
1.1. Посада "Інженер із систем вентиляції та кондиціонування повітря I категорії" відноситься до категорії "Професіонали".
1.2. Кваліфікаційні вимоги - повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст): для магістра - без вимог до стажу роботи, спеціаліста - стаж роботи за професією інженера із систем вентиляції та кондиціонування повітря II категорії - не менше 2 років.
1.3. Знає та застосовує у діяльності:
- постанови, розпорядження, накази, методичні, нормативні та інші керівні матеріали з експлуатації, ремонту, налагодження і реконструкції устаткування системи вентиляції і кондиціонування повітря атомної електростанції;
- перспективи технічного розвитку атомної електростанції;
- єдину систему планово-запобіжного ремонту;
- технічні характеристики, принцип роботи, територіальне розташування, конструктивні особливості, призначення, режими роботи, правила обслуговування, правила технічної експлуатації, порядок пуску і зупинки та вимоги до безпечної експлуатації устаткування системи вентиляції і кондиціонування повітря атомної електростанції;
- принципові технологічні схеми й основні технологічні процеси вентиляції і кондиціонування повітря;
- методи монтажу, регулювання і налагодження устаткування;
- контрольні засоби, прилади і пристрої, які використовуються під час перевірки, налагодження і випробування устаткування;
- склад і порядок ведення технічної документації з експлуатації, ремонту, налагодження і реконструкції устаткування системи вентиляції і кондиціонування повітря;
- передовий вітчизняний і світовий досвід у галузі експлуатації, ремонту, налагодження, модернізації і реконструкції устаткування системи вентиляції і кондиціонування повітря атомної електростанції;
- основи економіки та організації праці;
- основи трудового законодавства;
- правила й норми охорони праці, радіаційної безпеки, виробничої санітарії і протипожежного захисту.
1.4. Інженер із систем вентиляції та кондиціонування повітря I категорії призначається на посаду та звільняється з посади наказом по організації (підприємству/організації).
1.5. Інженер із систем вентиляції та кондиціонування повітря I категорії підпорядковується безпосередньо _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ .
1.6. Інженер із систем вентиляції та кондиціонування повітря I категорії керує роботою _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ .
1.7. Інженер із систем вентиляції та кондиціонування повітря I категорії під час відсутності, заміщається особою, призначеною в установленому порядку, яка набуває відповідних прав і несе відповідальність за належне виконання покладених на нього обов'язків.
2. Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
2.1. Забезпечує безпечну експлуатацію, ремонт, реконструкцію та монтаж устаткування системи вентиляції і кондиціонування повітря атомної електростанції відповідно до вимог та норм правил технічної експлуатації, пожежної і радіаційної безпеки, охорони праці, чинними на атомній електростанції інструкціями, режимними картами, стандартами, технологічними регламентами та іншими нормативними документами.
2.2. Виконує роботу з налагодження і випробування устаткування системи вентиляції і кондиціонування повітря атомної електростанції, забезпечує його своєчасне введення до експлуатації.
2.3. Вносить необхідні корективи до засобів і методів налагодження з метою досягнення необхідних параметрів та характеристик роботи устаткування системи вентиляції і кондиціонування повітря атомної електростанції, проводить його регулювання.
2.4. Сприяє впровадженню систем комплексного регламентованого обслуговування, що забезпечують своєчасне налагодження, ремонт та ефективну експлуатацію устаткування системи вентиляції і кондиціонування повітря атомної електростанції.
2.5. Здійснює контроль за експлуатацією, ремонтом, реконструкцією, модернізацією і налагодженням устаткування системи вентиляції і кондиціонування повітря.
2.6. Аналізує дані щодо вимірювань параметрів роботи устаткування системи вентиляції і кондиціонування повітря, виконує необхідні розрахунки і готує висновки щодо придатності устаткування до експлуатації.
2.7. Аналізує причини відхилень у роботі і зупинок устаткування системи вентиляції і кондиціонування повітря, бере участь у розробленні заходів щодо їх усунення та запобігання.
2.8. Розробляє, переглядає і вносить зміни до програми випробувань устаткування системи вентиляції і кондиціонування повітря.
2.9. Розробляє схеми й плани систем вентиляції і кондиціонування повітря.
2.10. Здійснює аналіз ремонту та експлуатації устаткування системи вентиляції і кондиціонування повітря атомної електростанції і видає рекомендації щодо поліпшення якості його ремонту, налагодження й експлуатації.
2.11. Складає плани заходів щодо поліпшення ефективності роботи устаткування.
2.12. Бере участь у прийманні до експлуатації знову змонтованого, реконструйованого і відремонтованого устаткування.
2.13. Бере участь у роботі, яка пов'язана з розробленням і впровадженням стандартів і технічних умов з експлуатації, ремонту і налагодження устаткування системи вентиляції і кондиціонування повітря атомної електростанції.
2.14. Дає висновки щодо раціоналізаторських пропозицій і винаходів, питань вдосконалення конструкції устаткування системи вентиляції і кондиціонування повітря атомної електростанції, готує аналіз проектів робіт з реконструкції.
2.15. Веде облік і паспортизацію устаткування системи вентиляції і кондиціонування повітря атомної електростанції, вносить до паспортів зміни після його ремонту, модернізації і реконструкції.
2.16. Складає заявки на матеріали, інструменти і прилади, необхідні для виконання робіт.
2.17. Знає, розуміє і застосовує діючі нормативні документи, що стосуються його діяльності.
2.18. Знає і виконує вимоги нормативних актів про охорону праці та навколишнього середовища, дотримується норм, методів і прийомів безпечного виконання робіт.
3. Права
3.1. Інженер із систем вентиляції та кондиціонування повітря I категорії має право вживати дії для запобігання та усунення випадків будь-яких порушень або невідповідностей.
3.2. Інженер із систем вентиляції та кондиціонування повітря I категорії має право отримувати всі передбачені законодавством соціальні гарантії.
3.3. Інженер із систем вентиляції та кондиціонування повітря I категорії має право вимагати сприяння у виконанні своїх посадових обов'язків і здійсненні прав.
3.4. Інженер із систем вентиляції та кондиціонування повітря I категорії має право вимагати створення організаційно-технічних умов, необхідних для виконання посадових обов'язків та надання необхідного обладнання та інвентарю.
3.5. Інженер із систем вентиляції та кондиціонування повітря I категорії має право знайомитися з проектами документів, що стосуються його діяльності.
3.6. Інженер із систем вентиляції та кондиціонування повітря I категорії має право запитувати і отримувати документи, матеріали та інформацію, необхідні для виконання своїх посадових обов'язків і розпоряджень керівництва.
3.7. Інженер із систем вентиляції та кондиціонування повітря I категорії має право підвищувати свою професійну кваліфікацію.
3.8. Інженер із систем вентиляції та кондиціонування повітря I категорії має право повідомляти про виявлені в процесі своєї діяльності порушення і невідповідності і вносити пропозиції щодо їх усунення.
3.9. Інженер із систем вентиляції та кондиціонування повітря I категорії має право ознайомлюватися з документами, що визначають права та обов'язки за займаною посадою, критерії оцінки якості виконання посадових обов'язків.
4. Відповідальність
4.1. Інженер із систем вентиляції та кондиціонування повітря I категорії несе відповідальність за невиконання або несвоєчасне виконання покладених цією посадовою інструкцією обов`язків та (або) невикористання наданих прав.
4.2. Інженер із систем вентиляції та кондиціонування повітря I категорії несе відповідальність за недотримання правил внутрішнього трудового розпорядку, охорони праці, техніки безпеки, виробничої санітарії та протипожежного захисту.
4.3. Інженер із систем вентиляції та кондиціонування повітря I категорії несе відповідальність за розголошення інформації про організацію (підприємство/установу), що відноситься до комерційної таємниці.
4.4. Інженер із систем вентиляції та кондиціонування повітря I категорії несе відповідальність за невиконання або неналежне виконання вимог внутрішніх нормативних документів організації (підприємства/установи) та законних розпоряджень керівництва.
4.5. Інженер із систем вентиляції та кондиціонування повітря I категорії несе відповідальність за правопорушення, скоєні в процесі своєї діяльності, в межах, встановлених чинним адміністративним, кримінальним та цивільним законодавством.
4.6. Інженер із систем вентиляції та кондиціонування повітря I категорії несе відповідальність за завдання матеріального збитку організації (підприємству/установі) в межах, встановлених чинним адміністративним, кримінальним та цивільним законодавством.
4.7. Інженер із систем вентиляції та кондиціонування повітря I категорії несе відповідальність за неправомірне використання наданих службових повноважень, а також використання їх в особистих цілях.